Matovič napísal rozprávku a uveril jej

Komentovať dvojhodinový plač Igora Matoviča, toho času financmajstra Slovenska, by náležalo hĺbkovej psychologickej analýze, ktorá by konečne mohla dať na pravú mieru fakt, či je, alebo nie je Matovič spôsobilý na vykonávanie vrcholných pozícií v štáte! Z klamstva o dôvode prečo Rusi žiadajú vrátenie Sputnika V ho postupne usvedčila prezidentka Zuzana Čaputová, neskôr ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a napokon počas dvoch hodín “obhajoby” rozprávok, sťaby z dielne ľudového rozprávača, sa usvedčil z klamstva aj samotný Matovič!

Nezaplatená faktúra? Žiadny problém!

Samozrejme, nepovedal, že klamal! Veď dôvod, pre ktorý chcú Rusi vakcínu späť je do neba volajúca hanba! Slováci nezaplatili faktúru – takto mali znieť palcové titulky počas minulého týždňa, lenže Matovič sa utekal do Moskvy pchať do zadku tým správnym ľuďom, aby vakcínu, ktorá mu ako dúfa prinesie nejaké politické body, nechali. Lenže na jeho smolu ruská strana už 6. apríla poslala na Slovensko list, v ktorom uviedla, že pre nedodržanie podmienok v časti “platby” žiada o vrátenie dodávky vakcín!

Chápu to všetci, ktorí pochopiť chcú! Kto chce veriť slepo Matovičovi, tak verí rozprávke o tom, že Rusov sa dotklo vyjadrenie riaditeľky ŠÚKL Zuzany Baťovej o tom, že Sputnik V môže mať v 40 krajinách spoločný len názov. Rusom podľa Matoviča neprekáža, že sme neplatiči, ale vyjadrenie, ktoré “obletelo svet”! Len pre upresnenie – vyjadrenie Baťovej “obletelo svet” až potom, čo už Matovič vedel, že sa bude musieť Rusom pchať do zadku pre nezaplatenú faktúru.

Pavlína Matovičová sa nabalila na úkor drobných investorov, Arca Capital skončila v rešrukturalizácii

Spolitizovaný ŠÚKL – Baťovej problém

Rusom teda nechýbajú peniaze na účte, ale prekáža im vyjadrenie riaditeľky z necertifikovaného laboratória na vakciny! Dobre teda, ak to tvrdí Matovič, ktorý ani nečítal zmluvu o vakcíne Sputnik V, tak to musí byť pravda! Lenže rozprávke bezdomovca Matoviča chýba uveriteľný časový sled udalostí, ktorý hrá v prospech Čaputovej a Kolíkovej, ktoré sa opäť presvedčili, že Matovič sa nezmenil.

Slovenská veda si od plagiátora spochybňovanie nezaslúži, ale ďalším faktom je, že testovaním Sputnika V sa ŠÚKL a jeho riaditeľka naivne naleteli Matovičovi a stali sa súčasťou jeho politického boja. Do testovania sa vrhli napriek tomu, že im chýbalo 80% dokumentácie o vakcíne! Baťová teda buď o dokumentácii klamala, alebo máme na Slovensku natoľko špičkových vedcov, ktorí urobia 14 testov bez toho, aby mali o vakcíne čo i len väčšinu dokumentov k relevantnému posúdeniu…

Baťovej volanie o pomoc prichádza neskoro, v čase keď je ŠÚKL pod jej vedením
spolitizovaný, a to odhliadnuc od toho, aký podiel na tomto divadle má Matovič. Matovič potrebuje na svoje politické prežitie nepriateľa, ak by ho nepotreboval, tak pred cestou resp. po ceste do Moskvy povie čistú pravdu, obalenú do príbehu, že v čase koaličnej krízy zabudli na záväzky voči Rusku a on ako minister financií bol vyrokovať, aby Slovensko za meškajúcu platbu neplatilo sankcie a o Sputnik V neprišlo. Lenže Matovič s vidinou nového nepriatelia do celého cirkusu zatiahol vedcov a namiesto pravdy vymyslel rozprávku o zlej Baťovej, ktorá urazila Rusov a Slovensko len vďaka jeho schopnostiam nepríde o vakcínu.

Kolíkovej komisia vyriekla ortieľ! Bez dôkazov a hanby

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies