Kolíkovej komisia vyriekla ortieľ! Bez dôkazov a hanby

To čo previedla komisia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v prípade smrti generála Milana Lučanského má byť ukážka tej dlho očakávanej reformy justície? Na čo sú nám súdy a orgány činné v trestnom konaní, keď rozsudky môžu vydávať komisie zriadené ministrom spravodlivosti? 

Nie, vážení páni a vážené dámy, na Slovensku ešte stále vydávajú rozsudky súdy a trestné činy vyšetrujú OČTK, ale niektorým v prípade smrti Lučanského stačí záver, ktorý je kompilátom predpokladov, na to, aby napísali – “Lučanský je samovrah!”

Komisia, ktorá bola zriadená na účel objasnenia “samovraždy” Lučanského za štyri mesiace fungovania už stihla vyriecť svoj ortieľ, síce bez súhlasu troch členov, a teda nejednohlasne, ale stačí to na to, aby mala Kolíková pokoj na stoličke ministerky spravodlivosti!

V trestnej činnosti, resp. v podozrení na trestnú činnosť, stačí od dnešného dňa predpoklad polickej komisie, ktorý stačí interpretovať ako záver! Podozrenie z ublíženia na zdraví? Stačí predpoklad, že dotyčný sa potkol o papuču a netreba vidieť ani lekársku správu o úraze! Záver je predsa jasný! Samozbitie bez cudzieho zavinenia! 

Podozrenie na smrť cudzím zavinením? Nebožtík síce bol “pokojný, rozvážny a racionálny”, ale dá sa predpokladať, že po predošlom zranení a hektickej situácii sa mohol rozhodnúť vziať si život! Stačilo mu na obesenie len pár minút? Dá sa predpokladať, že to mal dôkladne premyslené! Záver? Samovražda! Na čo pitva? Úplne stačí predpoklad!

Nie! Takáto šlendrianska “slohová práca” politickej komisie nemôže byť vydávaná ako záver, ako momentálny “odrazový mostík” o úvahách k smrti Lučanského. Nie, smrť generála Milana Lučanského nie je už dnes objasnená! Nič, nie je objasnené, pokým sú na stole dve trestné stíhania vo veci! 

Podobné pokusy a snahy o interpretovanie predpokladov, bez dôkazov a hanby, ako faktov sa minú účinku, ktorý si páni mocní predstavujú! Tieto snahy definitívne urobia z Lučanského smrti krvavý bod vlády Igora Matoviča a generál Milan Lučanský zostane, aspoň, pre časť obyvateľstva hrdinom! 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies