Ďalšia pročkovina OĽaNO, ktorá poškodí občanov

Návrh poslanca Petra Kremského z OĽaNO, aby mohli právne služby poskytovať aj čerství absolventi právnických fakúlt, poškodí ich klientov, advokátov i samotných „právnych poradcov“, ktorých chce týmto zákonom vytvoriť. Poslanec Kremský potvrdzuje pravidlo, že najabsurdnejšie návrhy zákonov predkladajú pročkovci z OĽaNO. Poskytovanie právnych služieb čerstvými absolventmi je rovnaký nezmysel, ako dať do rúk skalpel práve doštudovanému medikovi bez akejkoľvek atestácie.

V súčasnosti je právne zastupovanie zodpovednosťou advokátov, ktorých práva, povinnosti a podmienky jasne stanovuje zákon. Je v rozpore so zdravým rozumom na jednej strane žiadať, aby advokát v záujme kvality poskytovaných služieb klienta spĺňal množstvo povinností, a na druhej strane umožniť, aby rovnaké poradenstvo mohol poskytovať ktokoľvek, kto ukončí právnickú fakultu.

Absencia akejkoľvek garancie kvality môže výrazne poškodiť aj občanov, ktorí sa na nových „právnych poradcov“ obrátia a napokon na to doplatia. V neposlednom rade môžu utrpieť aj samotní „právni poradcovia“, ktorí na rozdiel od advokátov nemusia byť poistení za škodu spôsobenú klientovi a ako živnostníci budú ručiť celým svojím majetkom.

Rodiny „právnych poradcov“ môžu byť veľmi nepríjemne prekvapené, ak sa raz zobudia bez strechy nad hlavou, pretože poškodený občan si od svojho poradcu úspešne vymohol náhradu škody.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies