Čaputová podporuje všetko, čo národu dvíha žlč

Hlavná veliteľka ozbrojených síl Slovenskej republiky Zuzana Čaputová mohla v novembri 2020 zrušiť akciu “druhé SNP”, ktorým vláda idiota Igora Matoviča ponížila národ! Lenže, Čaputová zvolila alibizmus, vyhlásila, že o akcii má pochybnosti a vojsko “do kasární” nestiahla. Hlava štátu Čaputová, ktorej v Prezidentskom paláci v roku 2021 pristálo 600-tisíc podpisov od nespokojných občanov alibisticky hodila svoju kompetenciu na Ústavný súd. Ako je dobre známe, opretím sa o rozhodnutie z Košíc hodila týchto 600-tisíc podpisov do koša a nevypustila “ventil” nespokojného obyvateľstva! V roku 2022 ešte počuť dozvuky vinšov k Novému roku a Čaputovej alibizmus, dvíhajúci žlč obyvateľstvu, tu máme opäť.

Diskusiu o obrannej spolupráci s USA prečkala prezidentka v tichosti, aby po chvíľke “napätia” oznámila svoje stanovisko. Vari nikto nemohol očakávať, že Čaputová, ktorá je za plotom Americkej ambasády “varená pečená” bude proti zmluve s USA. Kolaborácia so skupinou okolo ministra obrany Jaroslava Naďa a ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka bola zjavná od začiatku a tradičné ticho z Prezidentského paláca, neveštilo nič dobré! Na scénu vybehla Čaputová s prejavom, ktorý kopíruje jej predošlú prax v úrade prezidenta Slovenskej republiky, ktorou je vnímanie situácie a sledovanie ďalšieho delenia spoločnosti na Slovensku.

Zmluvu síce podporuje a na podpis pravdepodobne menuje Naďa, ale nejasnosti, ktoré búria vášne v časti odbornej verejnosti vyrieši tzv. interpletačnou doložkou, v ktorej vraj odstraňuje všetky nezrovnalosti v “rámcovej zmluve” s USA. Hodnota tejto interpretačnej doložky je natoľko dôležitá, že ju USA nemusia ani podpísať, ale ak ju nebudú akceptovať “Slovensko dohodu nepodpíše”! Prečo Čaputová nenalieha na priamom zapracovaní výhrad verejnosti do dohody o obrannej spolupráci s USA? Odpoveď dala hneď v úvode svojho vyhlásenia “Podporujem dohodu o obrannej spolupráci s USA”!

Čaputová pri dohode o obrannej spolupráci s USA zrazu nepotrebuje názor Ústavného súdu, ale stačí jej prax “právnického esa” zo skládky a sama vyhodnotila, že v “rámcovej zmluve” nie je nič protiústavné. Podmienením podpisu zmluvy s interpretočnou doložkou Čaputová zasa alibisticky a bez možnosti prísť do konfliktu s vládou, poukázala na fakt, že navrhovaná zmluva síce je nevýhodne napísaná, ale podobne ako vláda aj ona z funkcie prezidenta ju musí ratifikovať!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies