Doplnenie trestného oznámenia Ľuboša Blahu na predsedu vlády Igora Matoviča

Vážený pán vyšetrovateľ,
dovoľte rozšíriť moje trestné oznámenie na predsedu vlády Igora Matoviča o nový dôkaz.
Premiér Matovič spáchal podľa môjho názoru trestný čin všeobecného ohrozenia podľa § 284 Trestného zákona, keď donútil ľudí ísť na celoplošné testovanie a tým ich ohrozil na živote a zdraví, keďže museli počas lockdownu vo vysokom počte stáť v radoch na testovanie a mohli sa kvôli tomu nakaziť Covidom.
Rozumiem, že je veľmi ťažké dokázať príčinnú súvislosť medzi účasťou ľudí na celoplošnom testovaní a neskoršími úmrtiami.
Našťastie, v tomto smere Vám uľahčí vyšetrovanie stanovisko Polície Slovenskej republiky a samého premiéra, ktorý v inej situácii takúto príčinnú súvislosť bez rozpakov uvádzajú ako jasný fakt.
Predseda vlády Matovič tvrdí, že občan Slovenskej republiky zomrel pred pár dňami na Covid preto, lebo sa zúčastnil na protivládnom proteste 17. novembra v Bratislave.
Každému racionálnemu človeku je jasné, že tento pán sa mohol nakaziť kdekoľvek inde a ide o bohapustú demagógiu. Ale keďže takúto zvláštnu logiku potvrdzuje aj Polícia SR na svojej stránke, musíme ju aplikovať aj v iných prípadoch a môžeme ju chápať ako dôkaz, ktorý môžete využiť vo svojom vyšetrovaní Matovičovho trestného činu.
Ak totiž platí automatická súvislosť medzi účasťou na hromadných podujatiach a následným úmrtím na Covid, v tom prípade každé úmrtie na Covid tri týždne po celoplošnom testovaní môžeme pripísať Igorovi Matovičovi, ktorý ľudí donútil na ísť na toto testovanie.
Vážený pán vyšetrovateľ,
veľmi ľahko si overíte, že celoplošné testovanie na Slovensku prebehlo 31. októbra a teda každá smrť na Covid o tri týždne – a teda cez víkend 20.-22. novembra – je zapríčinená práve účasťou na tomto testovaní. Tak velí Matovičova logika.
Keďže účasť na Matovičovom testovaní bola povinná, je dôvodné predpokladať, že väčšina obetí sa zúčastnila celoplošného testovania.
A keďže ide o ten istý trojtýždňový odstup, drvivá väčšina obetí je celkom logicky spojiteľná s celoplošným testovaním – opakujem, takúto logiku využíva predseda vlády Matovič a zároveň Polícia SR v prípade protestov 17. novembra, a teda musí byť aplikovateľná aj na iné policajné prípady.
Podľa empirických dát zomrelo na Covid dňa 20. novembra 30 ľudí, dňa 21. novembra 27 ľudí a 22. novembra 22 ľudí. Ide o 79 ľudí, ktorých podľa vlastnej logiky zabil Igor Matovič tým, že ich proti ich vôli donútil ísť na celoplošné testovanie.
Aby som použil srdcervúcu konštatáciu admina oficiálnej internetovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR, nikto z týchto nevinných 79 ľudí „zomrieť nemusel a mohol ešte dlhé roky žiť“. Podľa tejto policajnej logiky ide všetko o obete Igora Matoviča.
V prípade protestov 17. novembra bola účasť ľudí dobrovoľná, no v prípade celoplošného testovania išlo o faktickú povinnosť pod hrozbou sankcií, čo medzitým predseda vlády viackrát potvrdil.
Igor Matovič je teda podľa Vašej vlastnej policajnej logiky, ako aj podľa svojich vlastných úvah, zodpovedný za smrť približne 79 ľudí.
Vážený pán vyšetrovateľ,
som presvedčený, že pod ťarchou nových dôkazov, ktoré si z nedomyslených marketingových dôvodov sám na seba ušil predseda vlády Igor Matovič, vznesiete čo najskôr obvinenie proti občanovi Matovičovi za trestný čin všeobecného ohrozenia.
S pozdravom,
PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
poslanec NR SR

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies