Dôvodov na vraždu Kuciaka bolo zdá sa viac

V súdnom procese, ktorý pojednáva vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, včera vypovedal svedok Peter Tóth. Pri odpovediach na otázky sudkyne sa dostala na verejnosť jedna informácia, ohľadom komunikácie Petra Tótha s obžalovaným Mariánom Kočnerom, ktorá sa týkala obdobia, kedy sa na verejnosť dostala informácia o vražde novinára Kuciaka. Peter Tóth sa podľa jeho slov chcel utvrdiť, že Marián Kočner nemá s celou vecou (vraždou) nič spoločné.


Veľká ruská vec

 

Takže keď sa sudkyňa Sabová pýtala Tótha kedy sa dozvedel o usmrtení Jána Kuciaka, ten odpovedal, že to bolo z médií 26. februára. Keď si u Mariána Kočnera overoval či sa ho to týka, ten mu povedal, že sa Ján Kuciak „j…l do nejakej veľkej ruskej veci“. Ono by sa teda mohlo zdať, že ruský podnikateľ, ktorý mal byť údajným objednávateľom vraždy a informácie o ňom mali byť krycím manévrom obžalovanej Zsuzsovej, sú súčasťou plánu. Ibaže informácia o „veľkej ruskej veci“ dostane úplne iné svetlo, pokiaľ sa na ňu pozrieme z iného uhla pohľadu.

V mojom článku uverejnenom v Eurešpekte a celý si ho môžete prečítať tu sa okrem konkurzu na spoločnosť Mecom, venujem informácii, ktorú mi poskytol Stanislav Žiaran. Jedná sa o skutočnosť, že on bol tým človekom, ktorý poskytol zavraždenému Jánovi Kuciakovi tú „tonu materiálu“, ktorú Kuciak spomína v už verejne známej sms svojej českej kolegyni. Žiaran niekoľkokrát verejne uviedol, že Ján Kuciak mal rozpracované množstvo tém, ktoré mal od neho k dispozícii a ktoré nikdy neuzreli svetlo sveta. Okrem iného aj kauza, ktorá by mohla byť celkom kľudne nazvaná aj „veľká ruská vec“.

Ďalší konkurz voči spoločnosti Mecom Group sa blíži, špina ide na povrch

Penta chcela v Čechách získať cez konkurz závod na výrobu lietadiel

Ján Kuciak sa dostal k informáciám o tom, že sa finančná skupina Penta chcela cez veľmi podivný konkurz, ktorý prinajmenšom smrdel, dostať k získaniu firmy Aircraft Industries, ktorú od roku 2008 vlastní ruský gigant UGMK. Tejto téme sa venovali aj české médiá. Niektoré informácie sa dozviete napríklad v článkoch tu a ešte tu.

Veľmi zaujímavú reportáž k vtedajšiemu dianiu v spoločnosti Aircraft Industries so sídlom v českých Kunoviciach, odvysielala Česká televize v relácii REPORTÉŘI ČT dňa 13.6.2016 pod názvom „Kunovické turbulence“. Celú si ju môžete pozrieť tu.

Penta sa mala, podľa informácií získaných od Stanislava Žiarana, zaujímať o ovládnutie Aircraftu Industries cez svoju spoločnosť Aero Vodochody. Konkurz mal prebehnúť na súde v Brne, ktorý bol v tom čase známy tým, že konkurzy na ňom vedené, takpovediac prechádzajú s ľahkosťou. Cez nastrčených ľudí a pohľadávku vo výške 363 Kč !!! bola Penta veľmi blízko k ovládnutiu spoločnosti Aircraft Industries.

Všetky potrebné informácie k tomu, ako mal tento podvodný konkurz prebehnúť, dostal Ján Kuciak krátko pred svojim zavraždením k dispozícii. Jeho článok na túto tému sa nikde neobjavil. Že sa pre niekoho jedná o veľmi chúlostivú tému, niet pochýb.

Namiesto pozície svedkov, v procesnom postavení obvinení

Je veľmi zaujímavé, že všetky tieto skutočnosti Stanislav Žiaran nielen verejne hlása, ale s kolegom Pavlom Forischom podali viac, ako 50 trestných oznámení OČTK. Namiesto toho, aby figurovali ako svedkovia v prebiehajúcom súdnom procese a pravdepodobne vniesli do prípadu nové, dôležité informácie, tak boli najprv zadržaní v rámci akcie HYENA v októbri 2019, obvinení najprv asi zo štyroch závažných trestných činov, aby im nakoniec zostalo na krku jedno obvinenie. Obvinenie z vydierania spoločnosti Mecom. Obom hrozí trest 25 rokov za mrežami !!!

V tomto prípade je tu ešte jeden zvláštny úkaz. V rámci policajnej akcie HYENA bol daný návrh na väzobné stíhanie Žiarana, Forischa ako aj ostatných zadržaných. Prokurátor dozorujúci tento prípad, prikázal všetkých prepustiť !!!

Najnovšie informácie hovoria o tom, že prokurátor, ktorý dvojicu Žiaran a Forisch prepustil, bol vymenený a nahradený pani prokurátorkou Kopčovou. Presne tou „Trnkovou prokurátorkou“, ktorá bola za prieťahy trvajúce osem rokov „potrestaná“ tak, že stále rozhoduje o osude ľudí. Sťažnosť voči obvineniu, ktorú Žiaran podal, táto dôveryhodná prokurátorka zamietla !!!

Je celý takýto priebeh závažných skutočností normálny?

Nech sa na to budeme pozerať z akejkoľvek strany, vždy asi prídeme k tomu, že niečo tu stále veľmi smrdí, v tom našom štáte slovenskom. Tí, ktorí nás chcú informovať o všetkom tom balaste, ktorý nás obklopuje sú buď nezvestní, zavraždení, nútení opustiť vlastnú krajinu a otrávení…

Kedy sa to vlastne zastaví? Kto bude ďalší? Žiaran? Ešte nestačí?

A čo my, drahí spoluobčania? Ani nám to ešte nestačí? Viete, toto totiž nie je reality šou. Toto je jedna veľmi smutná realita a už zajtra sa môže týkať aj vás…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies