Facka smutnému Ivovi a ešte smutnejšiemu Jarovi

V čase, keď väčšina obyvateľstva žila pred vianočným zhonom si ministri Slovenskej vlády Ivan Korčok a Jaroslav Naď darovali predčasný vianočný darček v podobe Dohody o obrannej spolupráci medzi vládou SR a vládou USA. Všetko bolo naplánované tak, že verejnosť masírovaná pandémiou a vianočnými koledami z rádií si aktivitu Ivana a Jara ani nevšimne a medzirezortné pripomienkové konanie prejde bez problémov! Nový rok sa, ale pre Ivana a Jara dobre nezačal…

Najskôr sa Eduardovi Chmelárovi a Branislavovi Fábrymu podarilo expresne rýchlo zozbierať takmer 30-tisíc podpisov, a to paradoxne na webe VIA IURIS, neskôr si vlastnú petíciu založil Štefan Harabin a Ján Drgonec, ktorí získali takmer 10-tisíc podpisov a nakoniec ďalší nepopulárny krok pre poslušných mediálnych psov urobil Generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý dohodu v prospech USA namieta rovno 35 zásadnými pripomienkami.

Hoci petície na Slovensku končia v koši, o čom nás presvedčila prezidentka Zuzana Čaputová minulý rok, tak rýchlosť vyzbierania podpisov, hoc len online je úchvatná! Existuje nejaká zmluva/dohoda so zahraničím, ktorá by dokázala Slovákov primäť k pár minútam, aby ju odmietli? Neexistuje a namiesto podpisov by v koši mala skončiť vysnená dohoda Ivka a Jarka s USA! Ako sa asi títo dvaja tvária? Ivan asi ako správny otužilec mrzne v potoku a nechápe odpor Slovákov a Jarovi už odletel aj posledný gombík na košeli, ktorý nevydržal ťažký povzdych a po novoročné sklamanie!

S cudzími vojskami na území má Slovensko už celkom bohaté skúsenosti. Budeme natoľko hlúpi, že zopakujeme chyby z minulosti? Dohoda s USA im už tak ľahko neprejde, hoci Ivan a Jaro skúšajú finty podvodníkov. Netreba im naletieť! Mementom zvrátenej politiky USA na našom území nech plot okolo ich ambasády, ktorý občan Slovenska musí v Bratislave obchádzať a spoza, ktorého majú chodiť noty či už do Prezidentského paláca, alebo na Úrad vlády!

Tento krát sa s našou “modelkou” na čele štátu musíme zhodnúť všetci “chceme žiť v mieri” a k tomu cudzie vojsko s neobmedzenými možnosťami na našom území naozaj nepotrebujeme!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies