Generálny prokurátor nemá byť poskokom politikov

Žilinka vyškolil Lipšica

Veľkým tŕňom v oku koalície naďalej zostáva ich vlastná voľba Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý odmieta poslúchať ich politické videnie v trestných konaniach a k obvineným pristupuje rovnako bez rozdielu na politické tričko.

Zotrvanie na neuznášania schopnom Zahraničnom výbore Žilinka odmietol, niet sa čomu diviť, keď videl, že diskutovať má s Romanou Tabak, Andrejom Stančíkom alebo demagógom, ktorý veľa a rád rozpráva Petrom Osuským, tak túto diskusiu pochopiteľne odmietol. Neúcta poslancov Národnej rady k šiestemu najvyššiemu ústavnému činiteľovi sa zopakovala aj na Ústavnoprávnom výbore, ktorý tiež nebol schopný uznášania, ale Žilinka sa rozhodol, že právnické špičky typu taxikár Alojz Baránik, benjamínek Juraj Šeliga a zapálený zväzák Ondrej Dostál si školenie zaslúžia.

Vysvetliť proamerickým hlupákom, že Generálna prokuratúra sa neriadi politickými blokmi a videním sveta vlády je naozaj zbytočné. Žilinkova cesta do Moskvy a podpísanie dohody s tamojším prokurátorom nie je ničím neštandardným, nakoľko na veľké prekvapenie “právnikov” na Ústavnoprávnom výbore globálny organizovaný zločin nepozná hranice, ale ani delenie na USA a NATO proti Rusku a Číne. Samozrejme, tento fakt nedokáže Žilinka vysvetliť ani provládnym a proamerickým médiám, táto misia je jednoducho nesplniteľná!

Prokurátor nemá byť poskokom politikov

Prokurátor, nech je to aj ten Generálny by nemal hovoriť o živých veciach, čo je natoľko známy fakt, že ani nie zarážajúce, že Baránikovi, Šeligovi a Dostálovi nehovorí absolútne nič a nie sú ochotní ho rešpektovať, veď oni sú poslanci, tak “kto je vác?”.

Paragraf 363, pre ktorý je Žilinka kritizovaný, paradoxne, použil v minulom roku najmenej a aplikoval ho len v necelých 14 percentách prípadov. Baránik, samozrejme, nechápe podstatu paragrafu, že orgány činné v trestnom konaní porušili zákon, a teda trestné konanie muselo byť zastavené. Šeliga pokračuje ďalej a prekáža mu, že Žilinkovým rozhodnutím môžu poškodení žiadať od štátu odškodné a zo Žilinku robí okrem iného škodcu na verejných financiách. Žilinka mu odmietol vyjadriť svoj názor k tejto veci, čo Šeligu neskutočne vytočilo a nepriamo nazval Generálneho prokurátora alibistom skrývajúcim sa za zákon, dokonca mu do úst vložil neomylnosť a vyjadril sa, že “vaše presvedčenie o vlastnej neomylnosti ma desí”.

Žiaľ, v Ústavnoprávnom výbore sedia osoby, ktoré od Generálneho prokurátora potrebujú školenie zo zákonnosti, ktoré vo svojej obmedzenosti nepochopia a považujú ho za presvedčenie o vlastnej neomylnosti. Počas školenia poslancov sa mohol učiť aj Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, presne to čo predviedol Žilinka je apolitickosť, ktorá sa od prokurátora žiada, a to dokonca explicitne v zákone.

Šiesty najvyšší ústavný činiteľ nemá byť poskokom koalície, ktorá si spravodlivosť zamieňa s pomstou a zákonnosť s vlastnou potrebou uspokojenia svojich politických potrieb. Generálna prokuratúra na čele so Žilinkom má dohliadať na zákonnosť a byť apolitická, čo sa voľbou Žilinku koalícií nechcene podarilo.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies