Heger v delíriu, absolútna strata kontaktu s realitou

“Delírium je krátkodobé porušenie vedomia s blúznením a halucináciami v dôsledku vznikunáhlej zmeny v mozgu,” tvrdí odborná literatúra. Po vypočutí Sobotných dialógov tento medicínsky pojem pochopíte ihneď! Blúznenie a halucinácie premiéra Eduarda Hegera trvalo celú reláciu.

V ČOM IDEME POMÁHAŤ USA?

Heger začal celkom triezvo, keď povedal, že obranná dohoda s USA
prejde cez parlament bez problémov, veď od hlasovacích automatov nikto iné neočakáva, ale rozvinutím myšlienky začal blúzniť: “Predsa sú to naši spojenci, o to viac v týchto časoch treba byť zodpovedným spojencom. Viete to nie je o tom, len čo si zoberiem, ale aj o tom čo dám. Od toho sú spojenci, aby si vzájomne pomáhali. My jasne máme pomenovaných svojich spojencov. Nevidím absolútne žiadny dôvod na akékoľvek váhanie,” konštatoval.

Kam sa podeli reči o budovaní suverenity a obranyschopnosti Slovenska, ktoré verejnosti tlačia ministri Jaroslav Naďa a Ivan Korčok, prezidentka Zuzana Čaputová a Heger, ale aj ďalší lokaji americkej ambasády? Keď sa Heger pomýli aj pravdu povie!

V čom ideme USA na našom území pomáhať? Do dnešného dňa to bola len rámcová zmluva, ktorá pomôže opraviť letiská a umožní pobyt americkým vojakom, ktorí budú robiť servis stíhačiek, ktoré nakúpila Ficova vláda. Kedy sa “rámcová zmluva” zmenila na pomoc spojencovi? Jedným slovom nikdy a od začiatku išlo o “predaj” časti letísk Kuchyňa a Sliač za 100 miliónov dolárov, z ktorých len 25 miliónov budú na potreby, ktoré si určí Slovensko, zvyšok sa minie na potreby infraštruktúry pre americkú armádu.

HEGER VYSOKÉ CENY NEVIDÍ

Vidíte v obchodoch vysoké ceny potravín? Tak podľa všetkého ide o halucinácie, ktoré máte pri pultoch predajní. Heger tvrdí, že okolité štáty pri opatreniach kompenzujúcich občanom vyššie ceny energií a potravín len dobiehajú to, čo Slovensko už v tomto smere urobilo.

Vláda by o opatreniach v smere k inflácií asi mala vydať informačné letáky, lebo občania žijúci pri hraniciach, pravdepodobne, zbytočne chodia na nákupy za hranice. Aj Poľsko, kde benzín stojí cca 1,13 eur za liter Slovensko len dobieha: „Oni to v predchádzajúcom období neurobili, my áno a urobili sme to kvalitne,“ zdôraznil premiér pri porovnaní intervencií Slovenska a iných štátov.

Hra na Grabrielu Kajtárovú, redaktorku, ktorá nevidela prepojenia zistené Smerom-SD Hegerovi síce v relácií pomohla, ale nech hovorca vlády skúsi vyššie ceny nevidieť v obchode. Napríklad za maslo nech dá predavačovi namiesto 2,95 eur len 1,30 eur, či s tým maslom za cenu z minulého roka naozaj cez pokladňu prejde, pre objektívnosť môže prihodiť k cene 1,3%, presne toľko hodila vláda dôchodcom ako zvýšenie renty.

VLČAN DÔVERU NESTRATIL

OĽaNO, do ktorého Heger patrí sa to rúca pod nohami. Poslankyňa Monika Kavecká je podozrivá zo zločinu machinácie verejného obstarávania, už bola v tomto hnutí aj pedofília a ich nominant Samuel Vlčan, minister pôdohospodárstva, je zapletený v kauze svíň za 4 500 eur, kde si miliónovú podporu mohli rozdeliť “naši ľudia”.

Keďže je Heger dobrák od kosti, a ani v opozícií neskákal proti podozrivým štátnym zákazkám, tak ani Vlčana o stoličku nepripraví „Som človek, ktorý nezotína hlavy len na základe jednej informácie,“ povedal.
Heger predviedol, že najlepšie je dať to “na Kajtárovú” a nevidieť. Vláda, ktorej akože predsedá Heger naozaj nevidí vysoké ceny, podozrenia vo vlastných radoch a už vôbec nevidí, že pred USA zohýňa chrbát podpisom okupačnej zmluvy, ktorú podľa prieskumov odmieta väčšina národa, ale čo by si z toho na vláde robili, keď nevidia ani fakt, že viac ako 80% Slovákov im nedôveruje.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies