Keď sa z nikoho stane niekto

Agentka, modelka, ekologická aktivistka a právnička tieto asociácie dávajú odporcovia a prívrženci prezidentke Zuzane Čaputovej. Kto je v skutočnosti Čaputová? Prezidentka a ďalej nikto!

Príbeh Čaputovej je ako z rozprávky. Baba z Pezinskej skládky proti, ktorej demonštrovalo 6-tisíc ľudí sa stala prezidentkou Slovenskej republiky. Čaputová hoci sa aktuálne nevenuje právu získa ocenenie Justitia Awards v kategórii výnimočná ženská právnická osobnosť pre rok 2021, ocitne sa v stovke najvplyvnejších žien roka 2021 v rebríčku Forbes a má sympatie mainstreamu, ktoré nepadajú ani po troch rokoch vo funkcii prezidentky. Ako sa z nikoho stal niekto?

Veľmi jednoducho! Aktivistka z Pezinku, ktorá sa postarala o presunutie skládky z jej mesta sa stala symbolom odvážnej ženy. Právnička bez diplomovej práce a s takmer nulovou koncipientskou praxou sa postavila zoči-voči médiami vytvorenému netvorovi Mariánovi Kočnerovi, akých sú na Slovensku stovky, a na súdnom dvore Európskej únie vyhrala spor v prospech obyvateľov Pezinka. Celých 6-tisíc ľudí vo vytržení malo dôkaz o neohroziteľnej žene, ktorá vyhrala spor na súdnom dvore. Príbeh hotový, stačili už len peniaze a mediálne hry! Ak budeme mať ženu na čele štátu, tak budeme najpokrokovejší medzi pokrokovými. Čaputová bola až tak dôležitou kandidátkou, že ďalšiemu kandidátovi Robertovi Mistríkovi neprekážalo do koša hodiť vyše 700-tisíc eur a vzdal sa v jej prospech, a ona sa dostala až do domu sv. Martina, kde sa ako modelka predviedla v novej funkcii, ktorá jej z ničoho nič pristála v lone…

Z prezidentského paláca módne mólo

Zmierlivé vystupovanie v kampani na prezidenta bolo odlišným znakom Čaputovej, ktorý si médiá vybrali ako dôkaz, že po časoch roztržiek medzi prezidentami a vládou si Slovensko zaslúži prezidenta, ktorý nebude vystupovať agresívne a bude zmierovateľom slovenskej politiky. Citlivé vnímanie je jediné, čo si Čaputová z kampane zachovala. Vďaka citlivemu vnímaniu v novembri 2021 Čaputová skutočne precitla a veľmi úprimne oznámila, že národu, ktorý jej dal najvyššiu ústavnú funkciu nerozumie. Konečne to pochopila aj ona!

Čaputová z Prezidentského paláca urobila mólo a namiesto prezidentky sa hrá na modelku, ktorá sa pre “pekné” fotografia ochotne váľa po koberci a pre prezentáciu dvorného módneho návrhára je ochotná natŕčať aj krivky, ktoré majú od modelky veľmi ďaleko. Samozrejme, že ľudia “citlivo vnímajú” aj novú slovenskú modelku Emmu Čaputovú, ktorej rozbiehajúca sa kariéra smrdí tým, že jej mama zastáva vysokú štátnu funkciu! Hoci je moderné byť “iným”, tak znamienko mladej Čaputovej mnohým prekáža a vznikajú objektívne otázky, či by s týmto pre modelku postihnutím bola na titulke, hoc aj módneho časopisu Vogue, ktorý je určený pre česko-slovenský trh.

Čo okrem citlivého vnímania, nerozumenia národu a neodškriepiteľnej pomoci štartu kariéry dcére v modelingovom svete prezidentka urobila? Zvažuje právne kroky voči politikom, ktorí ju nazývajú americkou agentkou, a to bez zamyslenia sa prečo tieto slová zaznievajú!

Možno uveriť rozprávkovému príbehu baby zo skládky, ktorá to dotiahla do Prezidentského paláca, veď raz aj motyka vystrelí, ale veriť tomu, že baba zo skládky rozumie diplomacii, zahraničnej politike, či nebodaj obrane je už mimoriadne hlúpe! Nech sa páči, prezident má právo na radcov, ale je jeho právom “citlivo vnímať” len jeden názorový prúd?

Čaputová proti zmätenej väčšine

Prejavy prezidentky, ktoré idú v príkrom rozpore väčšiny verejnej mienky, dávajú plné právo označiť Čaputovú americkou agentkou, hoci po posledných informáciách skôr hovorkyňou americkej ambasády! Čaputová si svoje “vnímanie” vysvetlila po svojom a národu, ktorému nerozumie sa ani nebude snažiť porozumieť a radšej bude “citlivo vnímať” názor, ktorý je jej srdcu alebo peňaženke blízky, veď vďaka Nadácií otvorenej spločnosti si Čaputová zarábala písaním brožúrok a občianske združenie VIA IURIS urobilo z Čaputovej neohroziteľnú bojovníčku proti skládke. Môže ísť proti názoru chlebodarcu?

Slovensko teraz len žne z úrody, ktorú si pred tromi rokmi zvolilo! Z nikoho sa stal prezident, ktorého názory sú stopercentne totožné s tými z americkej ambasády. Čaputová ako citlivo vnímajúca osoba, radšej označí väčšinový názor za “zmätenú väčšinu” a ako “výnimočná ženská právnická osobnosť pre rok 2021” rozhodne o podpise okupačnej zmluvy.

Vykresľovanie Čaputovej ako agentky americkej ambasády je podľa prezidentky absurdné a treba jej dať za pravdu, ale rovnako absurdné je označovať ju modelkou, hovorkyňa. Čaputová nie je ničím iným ako dobre plateným vešiakom drahých garderob, praktický nikto, kto sa stal prezidentom…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies