GP SR Maroš Žilinka prijal veľvyslankyňu Talianskej republiky na Slovensku

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka prijal dnes na pôde Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky veľvyslankyňu Talianskej republiky na Slovensku, J. E. Catherine Flumiani.

Žilinka dá návrh na disciplinárne konanie voči prokurátorovi KyseloviSpolu s Elisou Polsinelli, prvou tajomníčkou Veľvyslanectva Talianskej republiky na Slovensku a Jozefom Kanderom, prvým námestníkom generálneho prokurátora Slovenskej republiky, diskutovali o možnostiach bilaterálnej spolupráce v rezortných oblastiach, ktoré by mali vyústiť do podpísania Memoranda o spolupráci medzi Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky a Generálnou prokuratúrou pri Kasačnom súde Talianskej republiky a Memoranda o porozumení a vzájomnej spolupráci s Národným riaditeľstvom boja proti mafii a terorizmu Talianskej republiky.

Spoločne sa zhodli na osobitnom dôraze spolupráce v oblasti environmentálnej kriminality a prejavili obojstranný záujem o spoluprácu na vyššej vzájomnej úrovni nielen v tejto oblasti. Konkrétne znenia memoránd o spolupráci budú aj predmetom plánovanej konzultačnej zahraničnej pracovnej cesty generálneho prokurátora Slovenskej republiky do Ríma, kde sa stretne s generálnym prokurátorom Talianskej republiky pri Kasačnom (najvyššom) súde Giovannim Salvim a národným prokurátorom boja proti mafii a terorizmu Federicom Cafierom de Rahom.

„Rád by som vyzdvihol profesionálny a ústretový prístup pani veľvyslankyne Talianskej republiky na Slovensku a rovnako aj nášho diplomatického zastúpenia v Ríme, kde vnímame od úvodných príprav budúcej spolupráce s talianskou stranou podporu a ochotu pozitívne zintenzívniť vzájomné vzťahy, “uviedol generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies