Hysterický záchvat ministra vnútra Romana Mikulca

Minister vnútra Roman Mikulec z OĽaNO zareagoval na môj status, že policajti chodia po bytoch a kontrolujú nakazených ľudí. Chytil hysterický záchvat, vychrlil tonu nadávok a popri tom priznal, že je to pravda. Roztomilé.

Jediný argument, ktorý Mikulec použil, bol, že policajti „spravidla“ kontrolujú cestovateľov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

Slovo „spravidla“ implikuje, že policajti kontrolujú nielen „cestovateľov“, ale aj všetkých ostatných, čo napokon potvrdilo množstvo ľudí aj pod mojim statusom. Mikulec nič z toho nevyvrátil.

Čiže policajti na pokyn ministra Mikulca terorizujú ľudí a ohrozujú verejné zdravie, ale to vraj nevadí, lebo – a teraz sa podržte – som podľa Mikulca „smerácky dezolát“. Aké štátnické! Rastie nám tu nový Talleyrand.

Ďalej som sa dozvedel, že mám „zvrátenú myseľ“ (pánko to dal na psychológa, tlieskam) a z nejakého čudného dôvodu zaznelo, že „Róbert Fico nosí plexisklo“ (keď je človek v tranze, rinie sa to zjavne samo).

S témou policajných kontrol tieto jeho invektívy a nezmysly síce žiadnu súvislosť nemajú, ale pán Mikulec bol pri písaní zjavne v amoku, takže mu to odpustíme.

Následne Mikulec z témy policajných kontrol mimoriadne tvorivo preplachtil až k novembrovému protestu a dokonca uverejnil aj fotku, ako s Robertom Ficom spievam hymnu. To už musel byť v štádiu besnenia.

No jasné – hymna za to môže. Slovenská hymna môže za to, že policajti na jeho pokyn chodia po bytoch a šikanujú nakazených ľudí. Lebo „to Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo“ a tak šup, šup, pošleme policajtov na Slovákov, aby po nociach nespali. Zobudíme, skontrolujeme, nakazíme sa.

Na vrchole nervového záchvatu minister Mikulec označil ľudí, ktorí boli v novembri na proteste ako „ďalších dezolátov“. No proste opozičný poslanec upozornil na vážny problém a dostal odpoveď hodnú ministra. To aj Pročko by to dal s väčšou noblesou.

Namiesto racionálnej a vecnej odpovede Mikulec predviedol ohňostroj nenávisti. Aj vás upokojuje, že toto stojí na čele represívnych zložiek? Veď toto je chorobná nevraživosť.

Takéto niečo je možno bežné, ak robíte SBS-kára v Slovnafte, ako tuná pán Mikulec po väčšinu svojej kariéry, ale ako minister by sa mohol naučiť, že takto sa k opozícii nespráva predstaviteľ vlády v Európe 21.storočia.

Ja ministrovi nenadávam do dezolátov, ani do zvrátených myslí – ja som upozornil na seriózny problém, na ktorý sa sťažujú sami radoví policajti. Takéto hulvátske spôsoby si vyprosujem, pán minister, ja som s vami husi nepásol.

To, že ľuďom ministri OĽaNO nadávajú do „opíc“, „luzy“ a najnovšie „dezolátov“, to len potvrdzuje ich nekonečnú aroganciu. To, že sa vyhovárajú na Roberta Fica po roku vládnutia, pôsobí pomerne groteskne už aj na Svedkov Matovičových.

Ale to, že ohrozujú verejné zdravie, vystavujú rizikám bežných policajtov a šikanujú ľudí – to je neodpustiteľné. A nie, pán minister, za policajný teror ani vaše šírenie nákazy nemôže ani plexisklo Roberta Fica, ani slovenská národná hymna. Prepáčte, ale nie.

Vážený pán minister, namiesto nenávistných výlevov proti Ľubošovi Blahovi za to, že si vás dovolil kritizovať, urobte konečne niečo pre Slovensko, priznajte si chybu a odstúpte.

Polícia má pomáhať a chrániť, nie terorizovať a nakazovať ľudí. Je najvyšší čas upokojiť sa, prestať zúriť, narátať do desať a … vrátiť sa späť do Slovnaftu. Na vrátnicu.

P.S. A ospravedlňujem sa, pán minister, že otravujem na dovolenke v Jasnej, nerád Vás ruším pri sladkom ničnerobení.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies