Koniec covid teroru. Čo priniesla segregácia?

,,Musíme sa s covidom naučiť žiť,” nie toto nie je výrok dezoláta, či neočkovaného, ktorý by mal kvičať ako sviňa na bitúnku, touto vetou ukončil covid teror Eduard Heger a za chrbtom mu držal palce Vladimír Lengvarský. Mnohí si povedia konečne, ale sú aj takí, ktorí za dvomi rokmi fašizmu budú plakať.
Už sa aj našiel jeden ničiteľ radosti. Marián Repa, komentátor Pravdy, upozorňuje, že pri súčasnej zaočkovanosti takéto hlásenie nemusí byť dobrý nápad. Repovi a ďalším, ktorým sa fašizmus vryl pod kožu už netreba pred oči hodiť ani štatistiku z Česka, stačí aj tá mizerná slovenská, ktorou si tento režim udržali do 28. februára, kedy segregácia končí. Každý tretí pacient v nemocnici ležiaci na covid je plne očkovaný, teda Slovák s minimálne dvoma dávkami. Koľko pacientov v nemocniciach je po prvej dávke nevieme, ale “utekať” na prvú dávku v čase vrcholu a na konci pandémie je ešte väčší nezmysel ako bolo na ňu utekať v decembri kvôli trom stovkám eur…

V Česku segregáciu hodili do koša už minulý týždeň a napríklad Idnes píše: “Všetci všade bez obmedzení, ale… očkovaní si pripadajú ako blbci”, toto sa tvrdí v českom mainstreame a na Slovensku sa ešte nájde Repa, ktorý horekuje. S covid terorom je teda koniec a spoločnosť poznačená segregáciou a podporovaním nenávisti môže začať rátať škody.

SCENÁRE VYVOLENÝCH ODBORNÍKOV SA NENAPLNILI

Na jednej strane tvrdí propagandisti opatrení a očkovania od Vladimíra Krčméryho cez Petra Sabaku až po matematika Richarda Kollára, ktorí ešte pár týždňov dozadu chŕlili jeden katastrofický scenár za druhým a na strane druhej Ján Lakota, Pavol Török, Igor Bukovský a ďalší, ktorých argumenty a vedomosti boli hlavným prúdom odmietané. Tieto hlasy dopĺňali aj kapacity, ktoré boli radšej ticho.

Katastrofické scenáre propagandistov sa nenaplnili, naopak skúsenosti s alternatívnymi liečebnými metódami pomáhali. Spoločnosť rozbitá na neočkovaných a očkovaných sa dnes ukazuje ako zbytočná segregácia vytvorená bandou idiotov s fašistickými chúťkami. Trištvrte miliardy eur pretestované, milióny eur v lotérií a prémiách budú teraz chýbať zdravotníctvu a lekárom, ktorým vláda falošne ďakuje.
Vďaka dnes patrí najmä lekárom, ktorí liečili mimo fašistických rozkazov, ktoré išli v zásade proti pacientovi a boli skryté za “kolektívne dobro”. Segregácia, ktorá trvala vyše pol roka síce bude ešte dlho trpkou spomienkou, ale je čas ísť ďalej. Oplatilo sa vydržať a nepodľahnúť propagande červených denníčkov, ktoré dnes na objednávku broja do vojny bez nepriateľa.

BUDE TÝCH ČO MLČALI FACKOVAŤ HANBA?

Hoaxami a konšpiráciami sú dnes oficiálne nezmysli o povinnom očkovaní a dosiahnutí kolektívnej imunity až po zaočkovaní 70 percent. Pravdu mali zavrhnutí odborníci, ktorí tvrdili, že vírus zoslabne. Naozaj zoslabol a “musíme sa s covidom naučiť žiť” už nie je konšpiráciou, ale oficiálnym hlásením.
Veľa autorít malo podobní názor a pohľad na slobodu ako “dezoláti”, či odborníci na “druhej strane”, ale zostali ticho. Neviditeľnými sa stali napríklad predstavitelia cirkví. Katolícki biskupi sa zmohli na slepú podporu opatrení a očkovania s nádejou, že nikoho pri moci nenapadne otvoriť tému odluky Cirkvi od štátu. Čo po otvorení kostolov povedia veriacim?

Mala by ich prefackať hanba a nasledovať by malo ospravedlnenie za to, že dovolili štátu deliť veriacich na poslušných a neposlušných, pokojne môžu vysvetliť aj postoj biskupa Bernarda Bobera, ktorý propagoval, že “vakcína je nádej”, ale aj postoj, že očkovanie kvôli návšteve pápeža je “obetou pre Cirkev”. Ťažké bude argumentovať aj potrebu k návratu spoločného slávenia omší, ale toto bude daň biskupov za ich mlčanie. Útechou pre biskupov môže byť len to, že podobné rozhovory čakajú aj lekárov, ktorí sa štítili pacientov, ale aj obchodníkov, ktorí poslušne poslúchali fašistické rozkazy.

Od 28. februára zrušia pandemické opatrenia

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies