KORONAVÍRUS: Španielsko zaznamenalo viac úmrtí ako Čína

Španielsko je po Taliansku druhou krajinou na svete s najvyšším počtom úmrtí v dôsledku nového koronavírusu. V stredu tam zaznamenali 738 úmrtí, čo je najvyšší denný počet, čím sa celkovo čísla vyšplhali na 3 434. Španielsko tak už prekonalo Čínu, kde evidujú 3 285 úmrtí. V Taliansku si nový koronavírus vyžiadal už 6 820 mŕtvych.

Španielske ministerstvo zdravotníctva v stredu oznámilo, že v porovnaní s predošlým dňom zaznamenali aj 20-percentný nárast prípadov nákazy. Koronavírus v krajine potvrdili už u 47 610 osôb, viac ako 5 000 ľudí sa podľa rezortu uzdravilo.

Pandémia nového koronavírusu zasiahla Španielsko tvrdo a vyvíja veľký tlak na tamojší systém zdravotnej starostlivosti. Veľmi ťažké je to najmä v centrálnom regióne okolo hlavného mesta Madrid, kde evidujú tretinu pozitívnych prípadov a zhruba polovicu obetí.

Na celom svete sa novým koronavírusom nakazilo už viac ako 435-tisíc ľudí a vyše 19-tisíc osôb ochoreniu podľahlo. Z ochorenia COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, sa celosvetovo zotavilo viac ako 109-tisíc ľudí, väčšina z nich v Číne, odkiaľ sa nákaza začala pôvodne šíriť.

 

IZRAEL: Predseda parlamentu rezignoval

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies