LUBOŠ BLAHA: Je Lipšic spoluzodpovedný za vraždu Jána Kuciaka?

Nechcem nikomu ničiť vianočnú pohodu, ale pred pár hodinami polícia oznámila bombastickú správu, ktorú si akosi nikto nevšíma.

Až je mi to podozrivé, že liberálne médiá sú takto tíško. Asi tuším prečo. Určite nie kvôli Vianociam.

Polícia dnes obžalovala Alenu Zsuzsuovú z objednávky brutálnej vraždy ex-primátora Hurbanova Basternáka, ktorá sa stala v roku 2010, krátko po nástupe Radičovej vlády.

Prípad vyšetrovala Lipšicova polícia a keby si svoju robotu náš slávny „Corrado Cattani“ urobil dobre, už vtedy mohli chytiť Zsuzsuovú a tá by neskôr nemohla nechať zavraždiť Jána Kuciaka.

Asi sa to Danimu Lipšicovi nebude počúvať dobre, ale nie ja tak trochu náhodou spoluzodpovedný za vraždu Kuciaka?

ZSUZSUOVÚ MOHLA BÝVALÁ VLÁDA CHYTIŤ UŽ ZA VRAŽDU BASTERNÁKA

Spomeňte si, ako to bolo s prípade vraždy ex-primátora Hurbanova Basternáka. Za túto vraždu bol odsúdený ešte v roku 2011 Štefan Kaluz, obyčajný pešiak, nájomný vrah, ktorý chcel po zadržaní usvedčiť objednávateľov, ale bál sa o svoju rodinu.

Keby Lipšicova polícia dokázala vraha doviesť k tomu, aby ukázal prstom na Zsuzsuovú, Kuciak dnes mohol žiť. Prečo sa tak nestalo? A prečo nikoho vtedy nezaujímalo, kto stále za touto vraždou?

PREDSTAVTE SI, ŽE BY TAKTO FUŠERSKY POLÍCIA KONALA DNES

Obetovali pešiaka a karavána išla ďalej…

Predstavte si, že by podobne ako za Lipšica postupovala polícia aj dnes.

Chytila by tých troch dementov, čo vykonali vraždu – Száboa, Andruska a Marčeka – a nepýtala by sa na objednávateľa. Veď to je šialené amatérstvo! Alebo zámer?

KDE BOLI VTEDY LIBERÁLNE MÉDIÁ?

Pýtajme sa spolu. Ako je možné, že Lipšic netlačil na vypátranie objednávateľa! Ako je možné, že nikto nešiel po Zsuzsuovej? Ako je možné, že čušali médiá? Kde bola Tódová?

Prečo liberálna mafia držala ústa? Ako je možné, že až teraz, za našej vlády, sme odhalili, že v tom mala prsty Zsuzsová, ktorá sprostredkovala aj vraždu Kuciaka?

ZODPOVEDNOSŤ NESIE SAS, OĽANO AJ PS/SPOLU

Len aby bol jasný kontext – tri skutočnosti:

Po prvé, v tom čase bol minister vnútra Daniel Lipšic a za vládnu koalíciu kopali také hviezdy „slušného Slovenska“ ako Sulík, Matovič, Nicholsonová, Galko či Beblavý.

Vražda sa stala počas funkčného obdobia pravicovej vlády, no médiá vtedy nevrieskali, že sme „mafiánsky štát“.

Prípad sa vyšetroval za Lipšicovho ministrovania, ale nikto z médií nepišťal, že to polícia spackala, keď nechytili objednávateľa. Všetci nesú morálnu zodpovednosť za to, že Zsuzsuová vtedy ubzikla.

ČO AK SPOLU LIPŠIC A ZSUZSUOVÁ FAKT KOMUNIKOVALI?

Po druhé, existuje vážne podozrenie, že Daniel Lipšic komunikoval cez sociálne siete s Alenou Zsuzsuovou, po internete koluje pikantná komunikácia z roku 2012, ktovie, či neboli v spojení aj predtým.

Lipšic túto komunikáciu dementoval. A mimochodom, aj Kočner dementoval, že by nechal zavraždiť Kuciaka. Ehm, toľko k dôveryhodnosti. Asi by bolo fajn to v oboch prípadoch preveriť, či nie?

PREČO LIPŠIC TAK VEĽMI POTREBOVAL PRÍSTUP K VYŠETROVACIEMU SPISU?

Po tretie, dnes Lipšic robí právnika Zsuzsuovej obete – Jána Kuciaka. Vďaka tomu má prístup k vyšetrovaciemu spisu.

Prečo sa tak hrnul do tohto prípadu? Prečo potreboval prístup k vyšetrovaciemu spisu? Prečo zo spisu unikajú informácie, ktoré majú odviesť stopy ďaleko od Lišpica? Čudné, že?

JÁN KUCIAK DNES MOHOL ŽIŤ

Ešte raz, priatelia. Keby pravicová vláda, ktorá sa dnes hrá na záchrancov Slovenska, nespackala vyšetrovanie Basternákovej vraždy, Zsuzsuová mohla byť za mrežami a Kuciak dnes mohol žiť.

Nesú zodpovednosť všetci, počnúc Sulíkom, ktorý vtedy chodil na raňajky s Kočnerom, cez Matoviča, ktorý s Kočnerom chodil na 6-hodinový pokec, až po Lipšica, ktorý niesol priamu politickú zodpovednosť a so Zsuzsuovou ho spája údajná internetová komunikácia.

POLÍCIA ZA NAŠEJ VLÁDY IŠLA PO OBJEDNÁVATEĽOCH – PREČO TAK NEKONALA AJ POLÍCI ZA PRAVICOVEJ VLÁDY?

Celá naša slávna opozícia sa mohla v rokoch 2010-2011 ukázať v plnej paráde a poslať Zsuzsuovú do basy. Netreba vrieskať na námestiach, ako treba chytiť Kuciakových vrahov. My sme to urobili.

Bolo treba konať – v čase, keď vládli. A Ján Kuciak mohol byť medzi nami.

Tak čo, Danuško, necítiš sa spoluzodpovedný za vraždu Kuciaka? Ty „all for Jan“. Ako to vysvetlíš, Corrado?

A mimochodom – šťastné a veselé.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies