Matovič a Pollák šírili poplašné správy o zamorení osád vírusom, aby odviedli pozornosť od podstatných tém, píše vo výzve Únia Rómov

Únia Rómov na Slovensku zverejnila výzvu rómskym poslancom a splnomocnencovi vlády, aby riešili osady v karanténe.

Vážení občania,

obraciame sa týmto na rómskych poslancov v Národnej rade SR  a to menovite Jarmilu Vaňovú, Petra Polláka ml. a Jána Heráka, na europoslanca  Petra Pollák a splnomocnenca vlády pre Rómsku komunitu Andreu Bučkovú, aby okamžite začali riešiť vzniknutú situáciu v lokalitách, ktoré sa ocitli v karanténe.

Toto opatrenie vlády je unáhlené a prehnané nakoľko tvrdenia predsedu vlády Igora Matoviča o obrovskom infikovaní osád vírusom covid-19 sa nepotvrdili ani na základe testovania v daných osadách. Identifikovali 31 pozitívnych z viac ako 6900 obyvateľov, čo je veľmi malé číslo  na to aby boli v karanténe celé osady.

Pri takejto matematike by museli byt v karanténe aj iné mestá a obce na Slovensku ale tomu tak nie je.

Sme svedkami selektívneho a diskriminačného prístupu k marginalizovaným rómskym komunitám zo strany vlády SR.

Igor Matovič a Peter Pollák niekoľko dní šírili poplašné informácie o zamorení osád vírusom ale pravda je iná. Táto téma sa stala pre nich asi len marketingom a mediálnym PR aby možno odviedli pozornosť od podstatných tém a nebolo vidno, že neriešia ozajstné krízové problémy v dnešnej dobe.

Odmietame byť stále prezentovaní ako nezodpovední šíritelia vírusu, pravda taká nie je.

V doterajšej histórii Slovenska sa ešte nestalo aby sme my Rómovia mali toľko zástupcov v Národnej rade SR, europarlamente a vo vláde cez splnomocnenca.

Je smutné, že títo „naši“ zástupcovia teraz aktívne nebojujú za naše problémy ale sú ticho a poslušne v skrytosti čakajú ako sa veci udejú. Je to tak už tradične očakávané, že po kampani keď sľubovali rómskym voličom ako budú hájiť ich záujmy tak po voľbách keď sa ujali svojich funkcií sú neviditeľní a už tak aktívne nevravia o riešení problémov svojej komunity.

Vážení „zástupcovia“ Rómov vo veréjných funkciách, oprášte si svoje sľuby a predsavzatia a začnite okamžite aktívne konať a pracovať!

Je to vaša zodpovednosť a povinnosť nakoľko vy ste sa uchádzali o našu dôveru a hlasy a prezentovali ste sa, že budete tak konať.

Zistite si reálnu situáciu ľudí v osadách v karanténe, že nemajú dostatok ochranných pomôcok, jedla, liekov. Samozrejme, že takto žili a žijú aj iné osady ale tieto majú teraz o to zhoršenú situáciu, že sa nemôžu voľne pohybovať. Narastá tam úžera a iné sociálne patologické správania.

Bez zásahu z vonka sa to môže celé vymknúť spod kontroly a vzniknú ďalšie napätia a problémy, ktorým sa dá zabrániť len musíte chcieť pracovať a pomôcť!

Teraz sa nemáte na koho vyhovárať, máte funkcie a možnosti, ktoré vám dávajú priestor reálne pomôcť a veci riešiť!

Prosíme vás Jarmila Vaňová, Peter Pollák ml. a Ján Herák,  Petra Pollák st.a Andra Bučková začnite konať a aj do budúcna robte pre ľudí, ktorých zastupujete, nech môžeme byť na vás hrdí a povedať si, že náš romano hangos nebol zbytočný!

Paľikerav!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies