Matovič sa zosypal!

V ťažkej situácii, ktorá vznikla pre neustupujúcu pandémiu stratilo Slovensko premiéra, a to definitívne! Igor Matovič sa síce našiel, ale absolútne nepoužiteľný do ťažkých čias, ktoré vraj Slovensko čakajú! Máme ešte vôbec premiéra?

Takmer týždeň trvalo slovenskej vláde, kým sa uzniesla na vianočnom lockdowne, ktorý je síce viac dobrovoľný a zákaz vychádzania má viac výnimiek ako ementál dier, ale stále je to obmedzenie národa počas najkrajších sviatkov roka! Matovič sa cíti byť porazený a porazeneckú náladu sa snaží schovať za kritiku prezidentky Zuzany Čaputovej a ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorí sú podľa neho priamymi vinníkmi vianočných obmedzení.

Matovič sa dokonca nedokázal postaviť na tlačovku, na ktorej jeho minister zdravotníctva oznamoval prijaté opatrenia, na ktoré celé Slovensko čakalo desiatky hodín, pričom celé to zdramatizoval neskorý obed, počas ktorého hrozilo, že im predsa len ešte napadne nejaká prekážka lockodownu. Matovič neúčasť okomentoval slovami, že chcel aby si to užili koaliční partneri, a preto sa stiahol, lenže akosi zabudol, že oveľa tvrdší lockdown navrhoval jeho minister Marek Krajčí, ktorý sa týmto rozhodnutím vlády definitívne stal najnepotrebnejším ministrom! Krajčí okrem fackovacieho panáka pre novinárov a ochranný štít pre svojho pána nerobí takmer nič, neprešli mu takmer žiadne opatrenia a bez povolenia nemôže nič povedať. Načo nám je taký minister?

Hoci sa Matovič podľa vlastných slov snažil, aby si jeho politickí rivali Čaputová so Sulíkom vypili kalich horkosti do dna, opak je pravdou, je to práve Matovič, ktorý sa ukázal ako nepotrebný „kapitán“ v týchto časoch! Matovič naďalej obhajuje svoj geniálny nápad s plošným testovaním, ale realita je, že napr. na percente pozitívnych sa jeho „zázrak“ nijako neprejavil! Kým Matovič trucoval v zákulisí, tak vláda rozhodla o opatreniach, a to bez jeho požehnania. Matovič definitívne degradoval funkciu premiéra a ukázal, že krajina funguje aj bez jeho vyplakávana! Ako správny kapitán sa Matovič síce nechá očkovať ako posledný, ale potápajúcu sa ľod opúšťa ako prvý! Máme vôbec ešte premiéra? Alebo je čas okrem lídra korona krízy hľadať aj nového predsedu vlády?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies