Matovič utrhnutý z reťaze ohrozuje slovenské národné záujmy.

Takéto sú hlavné otázky v súčasnosti:

Kto bude riešiť kolabujúcu štátnu finančnú pomoc pre firmy a zamestnancov, keď minister financií Matovič sa hrajká na premiéra a lieta si po celej Európe?

Načo nám je ministerstvo zahraničia, keď máme poslanca Gyimesiho, ktorý ako maďarský nacionalista nahradí komplet celú slovenskú diplomaciu?

Čo všetko tajne sľúbil Matovič Maďarom za to, aby ho podržali vo vnútrokoaličných sporoch so Sputnikom? Gyimesiho radikálne nezmysly v zákone o dvojakom občianstve? Alebo rovno autonómiu?

A úplne kľúčová otázka – načo je Heger? Matovič z neho urobil svoju kuchynskú utierku pred celým národom, no on akoby bol z teflónu. Bez hanby.

Akože-premiér to ďalej radostne dáva na potuľného kazateľa na kľúčik – zakrútiš kľúčikom a on spustí nejakú chlóru salarabandu, kopne si do Smeru a naloží dvadsať deka mítingových fráz. Úplne od veci.

Viac invencie má aj pokazená platňa. Ešte raz – vysvetlite mi prosím niekto zmysel Hegera. Najdrahšia rohožka v dejinách.

Medzitým tu americký predvoj chystá vojnu s Ruskom a na Ukrajinu sa ženú vojská NATO. A my tu ďalej riešime Matovičove cirkusové kúsky, akoby sa nechumelilo.

Ukrajinské bomby zabili na Donbase nevinné 5-ročné dieťa, no to nikto nerieši. My tu riešime stravovacie návyky nejakého Navaľného.

A tvárime sa, aké hrozné sú podmienky v ruských väzniciach a veselo prehliadame, že to nebol ruský, ale náš väzenský systém, ktorý má na svedomí generála Lučanského.

Na Západe vyčítajú Rusom, vraj majú agresívnu armádu a medzitým si Briti schválili obrovské navýšenie jadrového arzenálu a Francúzi hlásia rekordný nárast v zbrojení. Ale jasné – zlí sú Rusi. Lebo si chránia svoje hranice.

A ešte jedna vec. Prosím, vysvetlite mi, ako je možné, že po vražde novinára v Grécku nikto nevyzýva na pád gréckej vlády? Žeby to bolo tým, že aktuálna grécka vláda je pravicová a poctivo slúži Amerike?

Kde sú odrazu všetky tie liberálne mimovládky, západné ambasády a slávne delegácie z Európskeho parlamentu, ktoré k nám chodili ako na klavír? Kde sú plné ulice?

To akože nebude žiadne Slušné Grécko? Keď vládne proamerická pravica, tak netreba, že? To odrazu vraždu novinára odbijeme dvoma-troma srdcervúcimi vyhláseniami a vybavené.

Zhrňme to. Slovenská vláda je doslova tehotná ďalšími spormi, v koalícii to čochvíľa zase buchne. Matovič je utrhnutý z reťaze a ohrozuje slovenské národné záujmy.

Štát je v kompletnej paralýze. Nemáme funkčného premiéra ani ministra financií. Zato máme prebytok ministrov zahraničia. A medzitým sa tu šíri účelová rusofóbia, Západ strašidelne zbrojí a štve nás do šialenej bratovražednej vojny.

Ľudia toho už majú dosť. Slovensko potrebuje upokojiť. Potrebujeme liečiť a pomáhať tým, čo prichádzajú o všetko. Potrebujeme mier a zmier. Potrebujeme – zmenu!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies