Miera korupcie v štáte dosahuje čoraz obludnejšie kontúry, výšky provízií zo všetkých finančných transférov, ktoré idú cez prsty politikov, sa šplhajú už k 40%

Pracovné agentúry a provízie

Dnes som si prečítal status ministra Krajniaka o poklese zamestnanosti zamestnancov z tretích krajín. Ako odborára potešujúca správa, keďže pracovné agentúry negatívne deformujú domáci pracovný trh, respektíve výšku miezd, alebo zamestnanosť, najmä zo sociálne slabších skupín obyvateľstva. Zamestnávanie cez agentúry, komplikuje odborárom získavať podporu pre nátlakové akcie pri kolektívnom vyjednávaní, čo je v rozpore s tým, čo nám politici tvrdia, že chcú ľuďom pomáhať.

Otázka skôr znie, ktorým ľuďom? Tým, ktorých vykrádame z krajín mimo EÚ?

Trošku ma zarazila vyzdvihnutá zásluhovosť pána ministra na tomto trende, slušné by bolo napísať, lebo Covid. Ono kvitoval by som, keby pán Krajniak znížil kvóty pre firmy na zamestnávanie zamestnancov
z tretích krajín. Tie kvóty, ktoré paradoxne zvyšoval a s veľkou pompou oznamoval ľavicovo liberálny Pellegríni v roku 2019. Ale to sa myslím nestalo, aj napriek očakávanej zvyšujúcej sa nezamestnanosti. O toto však v tejto chvíli nejde.
Náhoda je blbec, čo sa mi potvrdilo, keď som našiel inzerát jednej pracovnej agentúry s dopytom
po zamestnancoch za 650€ pre zamestnanie do firmy, v ktorej pôsobí najsilnejšia odborová organizácia na Slovensku a ešte pravdepodobne jedny akože nezávislé odbory. Na tom by nebolo nič zlé, keby túto pracovnù agentúru /SH Technologie/nevlastnila šedá právna eminemcia tých najmodernejších odborov.
Spozornel som.

Prečo nevadí Machynovi a druhým žltým odborom, že im do podniku futruje zamestnancov za 650€ panička z konkurenčných odborov?

Týmto by som chcel pozdraviť odborárov v Kočovciach.
Odpoveď som dostal od človeka znalého pomerov zo zákulisia politiky.
Tak, ako je na Slovensku zvykom sú za tým provízie a vzájomný biznis, ktorý kryjú politici.

Trošku matematiky nezaškodí

Príklad:
Slovenský zamestnanec dostane plat 1000 €, celkové osobné náklady pre zamestnávateľa cca 1400€.
Pracovná agentúra poskytne zamestnávateľovi zamestnanca rovnako za 1400€, bez ďalších rizík.
Zamestnanec dostane 650€, celková cena práce pre agentúru je 900€.
Zo zisku sa odvedie každý mesiac provízia napríklad 100€ politikovi, 100€ manažérovi podniku zbytok ostane agentúre.Vzorce môžu byť rôzne , aj ďalší aktéri biznisu.

Pýtate sa prečo, by to agentúra robila?

Hm treba si uvedomiť, že sa jedná o 27000 zamestnancov z tretích krajín , čo znamená 2,7 milióna EUR mesačná provízia politikovi, ktorý rovnako vie ovplyvniť podnikanie pracovných agentúr, udeľovaním prechodných pobytov, pracovných povolení a tiež investičných stimulov pre ten správny podnik.
Zaujímavou témou ohľadom zamestnávania zamestnancov pracovnými agentúrami je aj takzvaný administratívny prechodný pobyt, kedy na jeden byt napríklad v Bratislave viete prihlásiť, kôli zámernej diere v zákone aj tisíce zamestnancov, samozrejme, za poplatok.

Miera korupcie v tomto štáte dosahuje čoraz obludnejšie kontúry

Výšky provízií zo všetkých finančných transferov, ktoré idú cez prsty politikov, sa šplhajú už k 40%, schémy sa vyvýjajú k dokonalosti, každými novými voľbami a je jedno, kto je víťazom.
Presne tak, ako vývoj čoraz dokonalejšieho parazitu, ktorý parazituje na celej spoločnosti.
Takže činy pán minister a nie chválenie sa covidovým perím, alebo len preberiete štafetový kolík provízií po predchodcoch na MPSVaR?
PS: Nižšia minimálna mzda a príplatky pomáhajú práve rôznym pracovným agentúram a biznisu
s províziami. Ale keď Vám za to dvíhajú ruky v parlamente aj Vaši odborári z SOS, tak sa nečudujem.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies