Testovanie občanov – samospráva a zdravotníctvo budú uvrhnuté na niekoľko dní do úplného chaosu

„Nech si Matovič tú hlúposť zaplatí!“

Odvčera som hovoril s niekoľkými ľuďmi, ktorí sa budú musieť na Matovičovom testovaní podieľať (z armády, samospráv a zo štátnej správy). Ani jednému sa to nezdá ako dobrý nápad, naopak, lomcuje nimi bezmocná zúrivosť.
Medzi najmenšie problémy patrí to, že nám možno desaťtisíce ľudí zbytočne prechladnú: budú niekedy aj dve hodiny stáť v studenom, možno veternom počasí a čakať na odber. Ešte horšie to bude mať časť personálu, ktorý bude behať medzi vnútrom budov v ochranných oblečeniach do zimy a naspäť.
Takmer určite (!) sa desiatky, ale pravdepodobnejšie stovky až tisíce ľudí nakazia samotným covidom medzi sebou kvôli kontaktu v odberových miestnostiach a pri cestovaní na odber.
V tom si boli všetci moji respondenti istí. Samospráva aj zdravotníctvo budú uvrhnuté na niekoľko dní do úplného chaosu. To isté mnohé firmy.
Najhoršie je, že nikto rozumný neverí, že to celé bude na niečo dobré, pretože dosť šíriteľov aj tak nevychytáme (najmä problémy so spoľahlivosťou testov a spoľahlivosťou odberov, ale aj odmietaním testovania po tom, čo vrcholní predstavitelia štátu spravili všetko preto, aby národ celú vec znenávidel).
Vyhodíme tak do vzduchu obrovské prostriedky, ktoré by sa dali oveľa užitočnejšie použiť na vychytávanie kontaktov a iné opatrenia, ktoré potrebujeme oveľa viac.
Asi najlepšie to vystihol ten človek, ktorý mi povedal „Naháňajte ho! Nech čo najviac z tých desiatok a desiatok miliónov, čo na celú túto blbosť vyhodia, zaplatí z vlastného vrecka. Aj keby ste ho mali naháňať do konca života!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies