Organizáciu tak obrovskej operácie akým je celoplošné testovanie občanov, vláda nemôže v priebehu pár dní hodiť na samosprávy

Od začiatku tejto pandémie som nebol ani raz kritický voči vláde. Ani tej minulej, ani terajšej. Hoci som si viackrát niečo o jednotlivých krokoch myslel, radšej som bol ticho.
Dnes mi to ale nedá. Ak si vláda myslí, že organizáciu tak obrovskej operácie môže v priebehu pár dni hodiť na samosprávy, tak sa trochu pomýlila.
V sobotu bolo zverejnené, že to bude na pleciach armády. Pomyslel som si o tom svoje, ale bral som to ako fakt. Včera na TB vlády už hovorili len o 8000 príslušníkoch armády, ďalej policajtoch a zdravotníkoch. Dnes po stretnutí starostov mestských častí na okresnom úrade vidíme, že gro tejto operácie musia zastrešiť samosprávy. A tie sa to dozvedeli naozaj ako posledné!!!
V Petržalke je cca 100 okrskových miestností. Býva tu cez 100 tisíc voličov, s deťmi nad 10 rokov to môže byť tak cca 108 000 ľudí.
Do týchto cca 100 miestností v školách, do ktorých chodia petržalské deti, má samospráva zabezpečiť 3 administratívnych pracovníkov a 3 dobrovoľníkov. Do každej. Termín nahlásenia týchto ľudí je do štvrtka 22.10.2020 do 12:00. Za necelé tri dni máme zohnať cca 600 ľudí a pritom im nevieme povedať na aký čas tam budú, ako budú chránení, za koľko tam budú, či sa majú striedať, skrátka nevieme im povedať základné informácie!
Chcem pripomenúť tejto vláde a politickým stranám, že pripraviť voľby je extrémne náročný proces a to máme vždy jasné podmienky a približne pol roka na organizáciu.
Chcem pripomenúť tejto vláde, že si nepamätám obdobie, kedy by na tie voľby delegovali aspoň relevantné strany s veľkou členskou základňou dostatočný počet členov do volebných komisií.
Ako to prosím máme zorganizovať my ako mestská časť?
Chcem preto požiadať vládne strany, teda 4 subjekty, aby nám v Petržalke nominovali a dodali do každej takejto odbernej miestnosti aspoň jedného Vášho člena, tj. 96 ľudí za jednu stranu, zvyšok nejako mestská časť azda zvládne zabezpečiť.
Mám rešpekt pred pandémiou, mám rešpekt pred opatreniami, ale neviem mať rešpekt pred hlúpymi a zbrklými rozhodnutiami. Ak táto operácia nebude úspešná, nebude to chyba nikoho iného, len toho, kto to potreboval tak dobre utajiť…
Opis fotky nie je k dispozícii.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies