Milana Lučanského museli operovať, vo väzbe došlo k ostrej potýčke

Milana Lučanského museli operovať, vo väzbe došlo k ostrej potýčke. Takto znie titulok na TA3.

Zapamätajte si túto správu, ktorú šíria médiá hlavného prúdu – ubezpečujem vás, že o chvíľu bude správa upravená a bude z toho, že sa Lučanský nechtiac pošmykol v sprche alebo niečo podobné. Tak to chodí.
Neviem, ako vám, ale mne to už celé začína pripomínať nejaký drsný mafiánsky film.

Možno by Arpád Soltész mohol napísať scenár. Má s tým skúsenosti.
Film by bol o tom, ako si mafia vytipovala egocentrického trnavského biznismena, s ktorým v minulosti robil kšefty niekto ako Majský. Mafia vedela, že podnikateľ z Trnavy nemá žiadnu morálku, a že s ním môžu počítať.

Tak trochu truľo, ale škrupule nemal žiadne, nadával na všetkých hlava-nehlava, sypal striekačky, vymýšľal si obvinenia, nosil hlúpe tričká, rozoštvával Slovensko. A mafia mu to roky financovala, ešte si ho aj kúpila, keď sa volil generálny prokurátor.

Odrazu sa tento trnavský podvodníček dostal k moci a mafia mala, čo potrebovala. Mohla sa konečne mstiť. Do basy okamžite išlo celé vedenie polície.

Tu by v Soltézsovom scenári mohol nasledovať drsný záber z vyšetrovacej cely, ako dvaja páni v čiernych kožených plášťoch kričia na spoteného „kajúcnika“, že bude „srať krv“, ak nebude hovoriť to, čo mu nakážu.
„Kajúcnik“ sa rozsype a už len podpisuje papiere s výpoveďou, kde sú mená všetkých nepohodlných funkcionárov polície. Na základe tejto výpovede strkajú jedného po druhom do basy. Tam by sa hodila nejaká dramatická hudba – niečo ako v Morriconeho Chobotnici.

Spokojná je mafia, spokojný je premiér. Ten teraz môže vyvreskovať, že jeho predchodcovia boli prehnití a skorumpovaní. A zakrývať tým vlastnú neschopnosť a vlastné zlodejiny.

V scenári by figuroval temný advokát, niečo ako boli Terrasini či Tano Cariddi v Chobotnici – sivá eminencia. Mal by kontakty na nemorálnu novinárku, cez ktorú by vynášal informácie zo spisov.
Motal by sa okolo každého „politického“ prípadu. V minulosti dokonca pôsobil v politike – v jednej strane s premiérom. Len potom niekoho zabil a tak musel odísť z parlamentu – sedieť nešiel, to sa ututlalo, ale už sa venuje iba advokácii.

Tento temný advokát by spolupracoval so zahraničnými ambasádami. Koordinoval by všetku špinu. A za ručičku by k vyšetrovateľom doviedol aj nastrčeného „kajúcnika“, vďaka ktorému by do basy dostali bývalé vedenie polície, ktoré mafii ležalo v žalúdku.

Médiá by vo filme vlastnila mafia. Finančné skupiny, oligarchovia, milionári. A písali by od rána do večera presne to, čo mafia potrebuje. Ja viem – pritiahnuté za vlasy, takéto niečo sa predsa nikde nedeje. Médiá obvykle vlastnia bežní robotníci či roľnícke družstvá. Ale vo filme to byť môže, nie?
Medzitým by sa kradlo bagrami, mafia by ovládla všetky zložky štátu, premiér by prijal nové zákony, v ktorých by tuhšie ovládol prokuratúru, súdy aj políciu. Temného advokáta by išli dosadiť na kľúčové miesto na prokuratúre.

V zafajčených salónoch by sa mafiáni zlovestne rehlili, premiér by im poslušne prikyvoval, temný advokát by sa uškŕňal, do toho by mohla hrať nejaká dramatická hudba, detailné zábery na hnilé zuby, úchylné pohľady a nahé prostitútky, to navodí správne odpudivý dojem.

Ďalšia scéna by sa mohla odohrať vo väznici. Na bývalého policajného prezidenta by poslali zlých chlapcov, ktorí by ho skopali do bezvedomia a on by skončil v nemocnici. Na pokyn mafie a premiéra.
Takýto film by mal určite úspech. Mohol by sa volať Sviňa 2. Samozrejme – nemal by nič spoločné s realitou, to by sa na úvod nezabudlo pripomenúť. Bola by to proste len fantázia, voľne inšpirovaná skutočnými udalosťami. Poznáte to.

Jediné, s čím mafia nepočítala, je, že z premiéra sa vykľuje úplný šialenec, ktorý popudí celý národ. Zbaví ľudí práv a slobôd. Bude im nadávať. Bude im brať živobytie. Rozháda sa so všetkými naokolo. Všetko pokazí. Za niekoľko mesiacov.

Mafia je nervózna. Kúpila si nestabilný produkt. Úplné monštrum. Môže to prekaziť kšefty. Takto by to mohlo byť v tom scenári, čo myslíte?

Zvyšok už nechám na Arpáda Soltésza, ten je v písaní takýchto drsných príbehov, ktoré si nijako nezakladajú na realite, úplný majster.

Ja len, že želám Milanovi Lučanskému skoré uzdravenie.

EDIT: Už je to tu. Médiá už majú novú verziu. Lučanskému vraj praskla žilka v oku. A namiesto toho, aby mu nakvapkali OPHTHALMO-SEPTONEX, on podstúpil operáciu. A tak.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies