Večerný zákaz vychádzania vláda predĺžila na 21:00

Predĺženie núdzového stavu bude musieť ešte schváliť Národná rada SR.

Vláda na pondelkovom online zasadnutí schválila predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní. Ten súčasný sa totiž mal skončiť v stredu 28. apríla. Jeho predĺženie bude musieť ešte schváliť Národná rada SR. Vyplýva to z materiálu, ktorý zverejnili na stránke Úradu vlády SR.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) vo svojom profile na sociálnej sieti zároveň informoval o tom, že sa vláda dohodla aj na zrušení testovania na školách. Toto opatrenie by malo platiť od pondelka 3. mája.

Predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní odporučila v pondelok 26. apríla aj pandemická komisia vlády. Tá tiež navrhla ukončiť pravidelné testovanie na školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu.

-Doteraz platný zákaz vychádzania po 20:00 vláda predĺžila o hodinu, bude teda platiť od 21:00. Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že by to malo platiť od štvrtka 29. apríla.

Pandemická komisia odporučila vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 30 dní

Sulík s Korčokom hlasovali proti núdzovému stavu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie vlády prijať uznesenie o núdzovom stave. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) ale hlasovali proti núdzovému stavu, keďže ostal aj naďalej platný zákaz vychádzania. Informoval o tom hovorca liberálov Ondrej Šprlák. Vláda v pondelok 26. apríla predĺžila núdzový stav o ďalších 30 dní. Jeho predĺženie musí ešte schváliť zákonodarný zbor. Zákaz vychádzania sa posunie, platiť bude po 21:00.

„Napriek pozitívnej správe, že sa zruší testovanie v školách, ostal aj naďalej platný zákaz vychádzania. Richard Sulík s Ivanom Korčokom z toho dôvodu hlasovali proti núdzovému stavu. Ukončenie spomínaného testovania detí podporil minister školstva Branislav Gröhling, ktorý hlasoval za prijatie uznesenia,” doplnil Šprlák. SaS verí v prísľub predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), že čoskoro príde k nahradeniu núdzového stavu novelou zákona o hospodárskej mobilizácii a pandemickým zákonom

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies