Najvyšší súd prelomil sekvenciu Andruskóových klamstiev- Kracina je na slobode

Dušan Kracina obvinený v kauze  prípravy vraždy prokurátorov je na slobode

Najvyšší súd dnes na pojednávaní o odvoalní prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu ktorý po dva a pol roku prepustil Dušana Kracinu z väzby rozhodol.

Dušan Kracina je na slobode.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznesením dňa 13.1.2023 rozhodol, že pominuli dôvody väzby u Dušana Kracinu, spoluobžalovaného v prípad prípravy vraždy prokurátorov Žlinkku, Šufliarskeho a Lipšica ( v tej dobe advokáta). Kracinu zobral súd do väzby 21.9.2020 a umiestnil ho do Leopoldova z dôvodu § 71 ods. 1 písm. c) Trestného poriadku, teda preventívne, aby nepokračoval v trestnej činnosti, prípadne dokončil trestný čin o ktorý sa pokúšal. Vo väzbe zostávajú ostatní obžalovaní, ktorí vo veci už boli súdom vypočutí.

Dušana Kracinu vzali do väzby na základe tvrdenia Zoltána Andruskóa, ktorý uvádzal, že prostredníctvom Kracinu najímal srbov na vykonanie vraždy prokurátorov Žilinku, Šufliarskeho a adovkáta Lipšica.

Andruškó vo svojich výpovediach vydával za fakt a dôkaz Kracinove tvrdenia o tom, že ten pracoval na objednávke, dal sledovať osoby, dokonca že istí Srbi boli zadržaní. Dušan Kracina vo svojom liste zaslaného do našej redakcie  vyslovene uviedol, že týchto srbov a legendu o ich aktivite len vymyslel, aby od Zoltána Andruskóa dostal peniaze.: „Takto som sa dostal do tohoto prípadu a toto  čo som opísal, toto sa stalo, ešte raz zdôrazňujem, žiadnych Srbov nepoznám, nikoho som na sledovačku ani na nič iné neposlal, neoslovil som nikoho a vôbec som v tejto veci nič nekonal, okrem klamstiev ktoré som dával Zolovi. Musel som toto povedať, aby bola povedaná pravda aj o tom ako som sa hlúposťou naivitou namočil do tohto prípadu. 

 

Kracinov list demystifikuje teóriu vraždy prokurátorov

Dušan Kracina v liste, ktorý zaslal do našej redakcie rozsiahlo vysvetlil vznik celej legendy o prípravy vraždy, ktorá pravdepodobne skrsla v hlave Zoltána Andruskóa, ktorý bol chorobne posadnutý sa dostať do priazne Mariána Kočnera cez svoju osobnú známosť s Alenou Zsuzsovou. Andruskóove svedectvá v prípade vraždy pritom už boli značne účelové a nevierohodné .O povahe , motivácie a rozsiahlej daňovej a ekonomickej trestnej činnosti svedčia nielen známe okolnosti z jeho prostredia, ale aj samotný Kracinov list na tieto okolnosti upútava pozornosť, ako na možný motív sa za každú cenu dostať k peniazom a k vplyvným a bohatým ľuďom, predovšetkým cez Alenu Zsuzsovú

Vražda prokurátorov je mýtus zobchodovaný kajúcnikom Andruškom

Z výroku rozhodnutia Najvyššieho senátu ktorým prepustil Kracinu na slobodu vyplýva, že Kracina skutočne nebol tým človekom, ktorý by nejakých srbov zohnal, že to je legenda, ktorú Andruskó zobchodoval. Taktiež je jasné, že údajne plánovanú vraždu nemôže dokonať a preto ho súd prepustil. Bude však zaujímavé sa vysporiadať s tou časťou uznesenia, ktorá vyhodnotí a určitým spôsobom aj prejudikuje pravdivosť a vierohodnosť Andruskóových tvrdení aj v súvislostiach, ktoré sa týkajú celej kauzy prípravy vraždy prokurátorov a v tomto prípade aj objednávky vraždy Jána Kuciaka.Je však už teraz jasné, že nielen väzobné stíhanie, ale aj samotné obvinenie zo spoluúčasti na príprave vraždy v osobe Dušana Kracinu je spochybnené a súd bude musiet veľmi triezvo a uvážlivo pristupovať k Andruskóovi ako svedkovi, lebo ten doslova postavil kauzu Kuciak aj kauzu vraždu prokurátorov. Treba podotknúť  podozrenie, že za významnej účasti a angažovanosti určitých zložiek polície, ktorá v týchto konaniach urobila množstvo chýb, prešlapov , nadkvalifikovala význam niektorých vybraných okolností a urobila z nich dôkazy a hlavne nesmerovala vyšetrovanie v reálnom smere na objektívne objasnenie vecí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies