Neohýbajte právo a spravodlivosť

Starí Rimania chápali právo ako umenie dobra a spravodlivosti. Rímsky právnik Aulus Cornelius Celsus vyslovil vetu, ktorá je pre každého právnika posvätnou:

„Právo je umenie dobra a spravodlivosti.”

Ďalší rímsky právnik Domitius Ulpianus vyslovil vetu, ktorou sa riadim vo svojom živote:

“Čestne žiť, druhému neškodiť, priznať každému, čo mu patrí.”

Aj keď úprimne, občas zakopnem aj ja…som len človek, nikdy by som si ako právnik nedovolil nerešpektovať rozhodnutie súdu. Počas svojej právnej praxe som sa, verte mi, stretol s všelijakými rozsudkami. Kvalitnými, menej kvalitnými, aj úplne nekvalitnými z pohľadu výkladu práva. Mnohé sa mi zdali aj nie úplne spravodlivé. Ale… Vždy som ich rešpektoval.

Prečo? Jednoducho preto, lebo súdy sú popri zákonodarnej a výkonnej moci tretím pilierom v štáte. A ten každý občan má v plnej miere uznávať. Nezávislá justícia je totiž garantom právneho štátu !

Dnes tu mnohí onanujú nad rozsudkom v kauze Kuciak. Áno dobre čítate – onanujú!
Príhodnejšie slovo ma nenapadlo.
Pisálkovia a presstitúti z mienkotvorných médií sú v súčasnosti najväčšími odborníkmi na trestné právo.

Obdivujem ich bohorovnosť s akou ľahkosťou vedia určiť kto, kedy, ako  mal niečo vykonať/nevykonať. Riešia tu priame či nepriame dôkazy a vrcholom je, že tieto dôkazy vyhodnocujú!

Novodobí bohovia z médií, čo tu riešite trestný proces…máte právnické vzdelanie? Pracujete ako vyšetrovatelia, prokurátori, advokáti alebo sudcovia???

Halooooo???
Áno či nie?

Ak áno, potom nerobte súčasne novinárov a nevynášajte nezákonne informácie z trestného spisu.

Ak nie, potom už prestaňte ohlupovať a manipulovať národ. Neklamte, nezavádzajte a nechajte odborníkov robiť svoju prácu!!!

Je mi jedno aký rozsudok bude v kauze, ktorou nás tu roky účelovo traumatizujete. Viete prečo mi to je jedno? Lebo to bude rozsudok nezávislého súdu. A ten – opakujem vždy rešpektujem! Nechajte nech sa k nemu vyjadrujú právnici, ktorí celý spis poznajú…ale nech sa k nemu vyjadrujú až po vynesení konečného verdiktu a nadobudnutí jeho právoplatnosti.

Neohýbajte nám tu účelovo právo a spravodlivosť. Pisálkovia zo Sorosmédií nemáte patent na rozum. Práve naopak, vaše trvalé zasahovanie do procesu spôsobilo významné poškodzovanie práva na obhajobu a znemožnili ste, aby celý proces mohol byť vnímaný ako spravodlivý.

Nechajte sudcov, advokátov, prokurátorov aj policajtov – nech robia svoju prácu. To platí pre laickú verejnosť, najmä tzv. slušnoľudí, ktorí všetkému rozumejú najlepšie …
A vy novinári, už prosím mlčte! Robíte právnemu štátu v tejto kauze medvediu službu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies