Neskorý odchod Kovaříka a náreky Spoločenstva “S”

Jeden z babrákov už pochopil, že stolička je už rozkolísaná až príliš, aby ju bol pri svojej neschopnosti schopný udržať. Potom čo mimoriadne rozhodla Generálna prokuratúra o obvineniach a jednom trestnom stíhaní, by sa mali porúčať ďalší, lebo chabé právnické vzdelanie, prax vo vydržaní pozemkov a život plný náhod nestačí – signál je jasný kajúcnici bez dôkazov a rozprávky akoby od starej matere na obvinenia jednoducho nestačia…

Kovařík ako obeť? Jedine vlastnej neschopnosti a precenenia sa!

Bolo načase! Takto mali znieť titulky o rozhodnutí Petra Kovaříka odísť z funkcie Policajného prezidenta, ale namiesto toho počuť nárek angažovaných propagandistov, že Kovařík nie je páchateľ, ale obeť.  Samozrejme, má byť obeťou Smeru a Sme rodina, ignorujú, že na vedúcu funkciu tento človek nikdy nemal a už vymenovaním sa stal spolupáchateľom totálnej likvidácie právneho štátu na Slovensku!

Kovářík neodchádza hneď musí dohliadať na návštevu pápeža Františka a dokončiť agendu, preto v polícii definitívne končí 15. septembra. Policajnému prezidentovi veľmi záleží na návšteve z Vatikánu, a to až do takej miery, že políciu by riadil, azda, aj v prípade stíhania vo väzbe.

Hľadať v jeho vyhláseniach logiku je nemožné! Kovařík dokáže odporovať sám sebe v dvoch slovách možno aj desaťkrát – “neviem či sa to stalo, ale potom sa to stalo ešte raz,” alebo “mal som problém zistiť informácie čo sa deje, ale na základe informácii, ktoré som mal, som zásah zrušil,”, a tak do 15. septembra nie je istota, že Kovařík vo funkcii naozaj končí, možno dovtedy ešte objaví nejaké informácie, ktoré mu dajú za pravdu!

Kovařík nie je obeťou Smeru, či Sme rodiny, ale obeťou samého seba, keď na túto funkciu nikdy nemal, hoc aj v kancelárii Policajného prezidenta je zabudovaný zámok…

Zrazila Generálna prokuratúra Spoločenstvo na kolená?

Nárek Spoločenstva s veľkým “S” Daniela Lipšica je obrovský najmä pre zrušenie obvinení Generálnou prokuratúrou. Nevadí, že nepoznáme detaily jej mimoriadneho konania, veď už samotné rozhodnutie musí byť proti spravodlivosti, ide predsa o princíp “vyššieho dobra S”.

Lipšicovo Spoločenstvo sa pustilo okrem obhajoby Kovaříka aj do pretekov o najúprimnejší nárek! Generálna prokuratúra, nie prokurátor, rozhodla, že ruší obvinenia bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára, a zároveň ukončila trestné stíhanie Jaroslava Haščáka a spol. v súvislosti Gorilou, ak budú v najbližších dňoch povodne, tak toto bude jeden z dôvodov, veď nič horšie ako dýka do chrbta Spoločenstvu sa nemohlo stať.

Systém kajúcnikov sa, zdá sa na prvý pohľad rozpadá! Čo rozhorčilo politické špičky a žiadajú Generálnu prokuratúru o vysvetlenie. Prezidentka Zuzana Čaputová a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vnímajú závažnosť situácie a vyzývajú, aby bolo všetko vysvetlené! Áno, sú to tí politici, ktorí nijakým spôsobom nezasahujú do kompetencii orgánov činných v trestnom konaní, či súdov, teda pokiaľ rozhodujú podľa ich predstáv a želaní!

Pochopí Spoločenstvo a celá táto mašinéria, že na základe zákonov to bez dôkazov o vine nepôjde? Kajúcnici Ľudovít Makó, Boris Beňa a ďalší spevavci skutkovú podstatu trestného konania nikdy nemôžu nahradiť, hoc by sa to šéfovi Špeciálnej prokuratúry perfektne hodilo do koncepcie nastolovania spravodlivosti podľa seba, resp. podľa vopred napísanej rozprávky propagovanej spriaznenými držiteľmi pravdy…

Koľko nás toto všetko bude stáť?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies