Nestačí nadávať na dôsledky, treba v prvom rade odstrániť príčiny

Nadávame na vládu, nadávame na mocných a príčina je v nás. Opäť opakujem, nestačí nadávať na dôsledky, treba v prvom rade odstrániť príčiny.

Tak ako pri liečbe pacienta lekárom. Pokiaľ lekár nezistí príčinu choroby, neodstráni ju, jeho liečba pacienta nie je úspešná.

Aj v politike je tomu tak.

Nestačí len nadávať na terajšiu alebo doterajšie vlády, je nutné sa zamyslieť nad príčinou prečo sa nimi stali.

A ta príčina je iba v nás, v neovládaní základov fungovania politiky, v našej neorganizovanosti, v našom stádovitom sa správaní vo voľbách, v našom rozhodovaní sa podľa vzhľadu politika, jeho medových rečí, ktoré sú v zásadnom rozpore s jeho skutkami.

Všetky výsledky volieb od júna 1990 až dodnes sú dôsledkom nášho zlyhania, sú dôsledkom toho, že volíme tých čo velebia kapitalizmus, pretože vyhovuje ich osobným záujmom, pretože im vytvára podmienky na okrádanie, ponižovanie väčšiny, nás bežných ľudí.

Fanatická honba na Gorilu a nezákonné praktiky NAKA

K mojej úvodnej úvahe pripájam svoj príspevok.

Na zamyslenie

Pýtam sa sám seba, čo je príčinou toho, že v zlomových situáciách zlyhávame?

Nech rozmýšľam ako chcem, vždy mi vychádza rovnaký výsledok. Je to naša minulosť, pôvod našich rodín, história, ktoré sa prejavujú na našom správaní, myslení, konaní.

Dlhé stáročia tu pustošili Turci. Neskoršie sme boli zaostalým a nechceným príveskom Rakúska – Uhorska. Potom sme zlyhali v druhej svetovej vojne, keď sme kolaborovali s Nemeckom. Namiesto toho, aby sme si uvedomili kto priniesol najväčšie obete v druhej svetovej vojne, kto nás oslobodil, namiesto toho, aby sme boli vďační sovietskej armáde, ktorá nás spolu so spojeneckými armádami štátov Varšavskej zmluvy prišli v auguste 1968 zachrániť pred kapitalizmom, sme hádzali na ich vojakov, ich vojenskú techniku, horiace materiály.

Nepoučení rokom 1968 sme sa za špinavé peniaze zo západu nechali kúpiť a porazili sme v novembri 1989 sami seba, porazili sme socializmus.

Vždy boli iniciátormi tohoto všetkého, tak v roku 1968 ako aj 1989 predovšetkým potomkovia kapitalistov, potomkovia udavačov z druhej svetovej vojny, protištátne živly, začínajúc prisluhovačmi sionizmu, pokračujúc prisluhovačmi Vatikánu, neukojenými z roku 1968, alebo aj zradcovia v strane, ktorí sa tam zásluhou chýb dostali aby vedome škodili.

Toto všetko sa odzrkadľuje na našom terajšom správaní, myslení, konaní. Na zhoršujúcich sa medziľudských vzťahoch dokonca medzi najbližšími príbuznými, kde jeden poctivo pracujúci má problém prežiť, živorí, a ten druhý, kto okráda iných, má na svojom konte toľko peňazí, že ani nevie ako ich minúť.

V medziľudských vzťahoch keď sa radujeme, že sused sa má ešte horšie ako my, keď hovoríme o závisti vtedy, keď my máme holý zadok a sused nakradnuté milióny.

Áno, to je príčina nášho zlyhávania. Zlyhávania aj vo voľbách. Biť sa do pŕs aký som ja hrdý Slovák, nenávidieť Rómov alebo migrantov nestačí. Najskôr sa treba zamyslieť nad samými sebou a naučiť sa pozerať pravde do očí.

Až potom bude nádej na zmenu.

Nová politická kultúra v podaní malého Naďa

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies