Neuveriteľne nemorálny biznis s bábätkami

Najstrašnejšia vec, akú som v poslednom čase videl, boli obrázky z Ukrajiny, kde kvôli zatvoreniu hraníc v dôsledku pandémie uviazli obrovské množstvá novorodencov.

Odkladajú ich, kde sa dá, aj do hotelových izieb, takmer ako na sklad. Na to sa, priznám sa, nedokážem pozerať bez sĺz v očiach.
Ide o deti, ktoré si cudzinci na chudobnej Ukrajine kupujú u tamojších žien, aby im ich vynosili.

Najhoršie je, že tieto obrázky síce svetové médiá priniesli, ale podávajú ich len ako nešťastný dôsledok krízy, bez zamyslenia nad tým, či by sa celý tento biznis s bábätkami nemal považovať za neuveriteľne nemorálny. A zakázať.

Sám som bol šokovaný, keď som sa pred časom dozvedel, aký rozšírený tento biznis je, s množstvom súkromných firiem, ktoré takéto oplodnenie vhodnej zdravej ženy z chudobnej krajiny organizujú. Rovnako šokujúce je, aká silná lobby za tým je. Aj tu som pred časom spomínal príbeh jednej francúzskej filozofky, ktorá proti tomuto obchodu s ľudskými bytosťami bojuje. Ale stačí, že ju napríklad nejaká univerzita pozve do panelovej diskusie, okamžite sa na univerzitu vrhnú rôzne skupiny, vrátane tých za údajné práva sexuálnych menšín, a tá musí diskusiu zrušiť.

Priznám sa, dokonca zvažujem, že by som v budúcnosti zorganizoval hnutie za zákaz takéhoto obchodu s ľudskými bytosťami, aj medzinárodné. Akokoľvek ťažký by ten boj podľa všetkého bol.

Priznám sa, že sa nájdu aj chvíle, keď mi je Igora Matoviča ľúto

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies