Pán predseda Súdnej rady SR Mazák, kritika musí byť založená na pravde a faktoch

Som presvedčený, že diskusia, výmena názorov, ale aj kritika na právne témy a výklad pozitívneho práva, sú potrebné. Musia však byť primárne vecné, objektívne a nie zavádzajúce ba až klamlivé, postrádajúce odbornosť, zvlášť ak názory ovplyvňujúce odbornú aj laickú verejnosť verejne vyslovuje osoba, ktorá stojí na čele ústavného orgánu – Súdnej rady Slovenskej republiky.

Je mi veľmi ľúto, že niektoré názory a tvrdenia prezentované predsedom Súdnej rady Slovenskej republiky Jánom Mazákom, týkajúce sa postavenia prokuratúry a oprávnení generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ktoré uviedol v rozhovore poskytnutom redaktorke denníka SME dňa 16. novembra 2021, kritérium objektívnosti a najmä odbornosti nielenže nespĺňajú, ale nemožno ich vnímať inak ako zavádzajúce.

Pretože mi záleží na objektívnom, vecnom a odbornom informovaní verejnosti o otázkach, ktoré prispievajú k formovaniu právneho vedomia občanov, rozhodol som sa na niektoré vyjadrenia predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky reagovať týmto verejným otvoreným listom, ktorý v plnom znení zverejňujem.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Opis fotky nie je k dispozícii.

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „Záverom si preto dovolim uzavriet', váženy pán predseda Súdnej rady Slovenskej republiky, kritika je nesporne dôležitá a prínosná, avšak musi byt založená na pravde faktoch. S úctou u Llvng Váženy pán Ján Mazák predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Bratislava 6“

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies