Pán premiér by si mal nájsť terapeuta. Národ potrebuje lídra, ktorý dokáže udržať v ľuďoch pokoj a vie im dať nádej a silu

Herečka a spiritualistka Silvia Šuvadová tvrdí, že funkcia premiéra nie je platforma na verejné prečisťovanie si svojich nespracovaných emócií a starých tráum.

Sorry, dlho som čakala, ale po dnešnom premiérovom statuse a včerajšom jeho výstupe sa už musím vyjadriť.

Je mi ľúto policajta, ktorý sa nakazil keď eskortoval ľudí z Tirolska, je mi ľúto všetkého čo sa tu deje…

Ale prečo, prečo preboha musíme každú novú správu prijímať od premiéra obalenú v návale jeho osobných emocií a príslušných slovných vyjadrení?

Keď som študovala spiritualitu v Kalifornii a učila som sa pracovať s ľudmi, spomínam si na jednu situáciu. Ako žiacka- budúca koučka som sprevádzala spolužiačku procesom, keď ona šla do traumy z detstva.

Sedela som oproti nej a ona sa v meditácii vrátila do obdobia, keď sa ako malé dievčatko popálila v kuchyni vriacou vodou z konvice. Aby si popáleniny nechytala, v nemocnici ju priviazali na 2 týždne k posteli. Počas liečivého procesu, ktorým som ju viedla sa vrátila do toho zážitku a zažívala to všetko znova. Teraz už s vedomím dospelej osoby, ktorá si chce vyliečiť to, co sa tam začalo.

Triasla sa, kričala a plakala, bolo to veľmi silné… Ja som jej ako jej koučka pomáhala prečistiť programy a vzorce, ktoré sa v nej vtedy dávno zrodili- že ju všetci opustili, že ju rodičia zradili, že nikoho nebude naozaj ľúbiť a dôverovať mu …. Bolo toho veľa, čo sa stále odzrkadľovalo na jej už dospelom živote.

Keď som videla pred sebou moju spolužiačku takto trpieť, vedela som už, že mojou úlohou je držať jej priestor, energiu, byť silnou. Nemohla som skĺznuť do emócií spolu s ňou, musela som ju vytiahnuť vyššie. Držať energiu Svetla a sily. Aby sa ona mohla vyliečiť a nielen vyplakať niekomu, kto plače spolu s ňou. Ale aj tak mi po tvári stekali slzy …

Amorah, moja učiteľka, ktorá samozrejme na celý proces dohliadala na mňa vtedy skríkla: Silvia, detach! Silvia, odosobni sa!

Ak kouč, alebo líder nad všetkým plače spolu s klientom alebo ľudmi, nikomu tým nepomáha. Klient, ktorý trpí, potrebuje vedľa seba silného kouča, liečiteľa, učiteľa. 
Aj národ potrebuje vodcu, ktorý dokáže podať informáciu, ale ktorý dokáže udržať v ľuďoch ako taký pokoj, dať nádej a silu!

Pán premiér potrebuje niekoho, kto mu pomôže pracovať so svojimi emóciami. Terapeuta. To nie je hanba, vo svete má podľa mna každý líder nejakého terapeuta.

Funkcia premiéra nie je platforma na verejné prečisťovanie si svojich nespracovaných emócií a starých tráum. Nepáči sa mi nevyhnutne ako ho iní za jeho precitlivelosť urážajú, len s tým naozaj treba pracovať. To vidno, že sú to všetko nakumulované emócie, ktoré sa len nanovo znova cez rôzne udalosti vyplavujú a národ sa na to díva.

Lenže národ potrebuje silného lídra. Preto si ho asi zvolil. Lebo videl v ňom silu bojovať proti korupcii.

A to myslím v dobrom.

Veľa sily nám prajem ❤️

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies