Po afére externého poradcu premiéra SAŽP zruší zmluvy na dotácie občianskemu združeniu Pre lepšiu spoločnosť

SAŽP zruší zmluvy na dotácie občianskemu združeniu Pre lepšiu spoločnosť
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) uviedla, že občianske združenie ju neinformovalo o možnom konflikte záujmov.

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zruší zmluvy na poskytnutie finančných dotácií pre dva projekty občianskeho združenia (OZ) Pre lepšiu spoločnosť. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). SAŽP uviedla, že OZ Pre lepšiu spoločnosť SAŽP neinformovala o možnom konflikte záujmov.

Poskytnutie podpory Kalinského združeniu preverí Úrad špeciálnej prokuratúry

SAŽP tak rozhodla po verejnej kritike, ktorú vyvolala informácia, že štatutárom združenia, ktoré dotácie malo získať, je Pavol Kalinský, ktorý v čase zverejnenia informácie pôsobil ako externý poradca predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). SAŽP pôvodne plánovala poskytnúť OZ Pre lepšiu spoločnosť dotácie na dva projekty v celkovej výške 390-tisíc eur.

Poradca premiéra Igora Matoviča získal od štátu nenávratné dotácie vo výške 390-tisíc eur

Po tom, ako 21. januára Hospodárske noviny zverejnili informáciu o dotáciách pre OZ Pre lepšiu spoločnosť, Kalinský odstúpil z funkcie externého poradcu premiéra. Informácia o poskytnutí dotácie vyvolala v radoch opozície podozrenia z konfliktu záujmov. Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši vyzval šéfa envirorezortu, aby odstúpil z funkcie. MŽP SR na situáciu reagovalo stanoviskom, v ktorom uviedlo, že OZ si podalo žiadosti o dotácie ešte v roku 2019, keď rezort viedlo bývalé vedenie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies