Počet nových prípadov prekonal tisícku, premiér žiada občanov o mimoriadnu opatrnosť

Na Slovensku pribudlo 1 037 pozitívne testovaných na koronavírus. Premiér Igor Matovič to uviedol na sociálnej sieti s tým, že v stredu urobili laboratóriá 9 518 testov. Opäť požiadal občanov o mimoriadnu opatrnosť. „Hygienici, sestry a lekári s vypätím všetkých síl ledva zvládajú nápor, ktorý je už 30-krát väčší (podľa počtu pozitívnych) ako vo vlne prvej,“ uviedol predsa vlády. Zároveň vyzval občanov, aby svojou zodpovednosťou a spolupatričnosťou pomohli tým najslabším, ktorí sa sami nevedia brániť.

Koronavírus potvrdili ďalším 516 ženám a 521 mužom, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 89 rokov. V nemocniciach je hospitalizovaných 352 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 303 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 27 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 153 ľudí, počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVIDu-19 stúpol na 57. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 15 726, vyliečilo sa celkovo 5 353 ľudí. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 10 316. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom informovalo na svojej webovej stránke.

V okrese Bratislava pribudlo v stredu 85 infikovaných, v okrese Bardejov 73, v okrese Prešov 65 a v okrese Trebišov 56. V okresoch Nitra a Veľký Krtíš malo pozitívny výsledok testov 48 ľudí, v okrese Košice 44, v okrese Námestovo 43 a v okrese Trnava 37. Okres Žilina má 31 nových prípadov, okres Sabinov 30, okres Tvrdošín 28, okresy Martin a Poprad 23 a okresy Banská Bystrica a Dunajská Streda 21. Testy odhalili 19 prípadov v okresoch Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš, 18 v okrese Brezno, 17 v okrese Michalovce, 15 v okresoch Považská Bystrica a Prievidza a 14 v okrese Vranov nad Topľou.

V okresoch Košice a okolie a Senec zaznamenali hygienici 12 pozitívne testovaných, v okresoch Púchov a Sobrance 11, v okresoch Stropkov a Zvolen desať a v okresoch Hlohovec, Humenné, Myjava, Nové Zámky a Spišská Nová Ves deväť. Osem infikovaných pribudlo v okresoch Komárno, Svidník, Trenčín a Zlaté Moravce, sedem v okresoch Gelnica a Malacky a šesť v okresoch Detva, Ilava a Žiar nad Hronom. Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Bánovce nad Bebravou, Kežmarok, Lučenec, Senica.

Štyri prípady mal okres Skalica, po tri prípady pribudli v okresoch Čadca, Krupina, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Snina, Šaľa, Topoľčany a Žarnovica. Dva prípady boli v okresoch Galanta, Levice, Piešťany, Rimavská Sobota, Rožňava, Stará Ľubovňa, jeden prípad zaznamenali okresy Banská Štiavnica, Bytča, Levoča, Medzilaborce, Poltár a Ružomberok.

Zastavenie chodu bežného života spoločnosti nás ohrozuje ekonomicky a psychosociálne viac, ako sám koronavírus.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies