Pod rúškom covidovej medicínskej tyranie prebieha celosvetová centralizácia politickej a ekonomickej moci

Opäť sme o krok bližšie k zaplaveniu krajiny migrantami. Európsku komisiu vytrvalo mimoriadne trápi, že krajiny strednej Európy sa nemusia potýkať s teroristickými útokmi, znásilneniami, pálením kostolov, zakladaním ghet a „no-go“ zón. V piatok 19. marca bola na online konferencii Bruselských aparátčikov na Európskom výbore regiónov schválená migrácia na regionálnej úrovni. Odhlasovali aj pakt imigrácie, povinnosť Slovenska a krajín, ktoré doposiaľ odmietali migrantov prijímať migrantov na tzv. relokáciu, čo v praxi znamená, že nám presunú tisíce migrantov, ktorých nechce Nemecko a ďalšie krajiny EÚ a v rámci tohto programu môžu byť repatriovaní. Samozrejme, má to háčik, väčšina z migrantov nemá doklady a pôvod ich krajiny je neznámy.

Ak doposiaľ nebolo možné schodnou cestou dosiahnuť prísun tisícov migrantov na vládnej úrovni a cez vládne zákony, využili regióny, v ktorých boli v minulých voľbách do miestnych zastupiteľstiev zvolení mnohí poslanci a primátori Progresívneho Slovenska alebo iného liberálneho zastúpenia. Z utajovaných informácií preniklo na verejnosť, že za Bratislavu sa zúčastnil progresívny primátor Matúš Valo a delegáciu viedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Ďalšími, ktorí podporili prijímanie migrantov na regionálnej úrovni boli primátorka Prešova Andrea Turčanová, primár Kežmarku Ján Ferenčák, Jaroslav Hlinka – starosta Košice juh, Jozef Berényi vicežupan Trnavy, Milan Belica z Nitry, predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a predseda Prešovského samosprávneho kraja Miroslav Repašský.

Podľa všetkého sú pripravení bez informovania a súhlasu voličov, participovať na prijímaní a v rámci akčného plánu na roky 2021 až 2027 prijať a integrovať novo prichádzajúcich migrantov.

Eurokomisárka Johanssonová hovorí o presune až 30% migrantov do krajín východnej Európy, prednostne na Slovensko a do Čiech, pretože je málo pravdepodobné očakávať, že Maďarsko, či Poľsko ustúpia zo svojich nekompromisných pozícií, pričom zamlčala celkový reálny počet, ktorý pravdepodobne môžeme počítať s počtom pár stotisíc, možno aj milión.

Vo svojom nátlakovom prejave podpredsedníčka Krajinského snemu spolkovej krajiny Brémy Antje Grotheerová uviedla: „Ako európske mestá, obce a regióny musíme pracovať na účinných riešeniach založených na základných európskych hodnotách, spravodlivosti a spoločnej zodpovednosti. Požadujeme preto mechanizmus solidarity v oblasti migrácie, ktorý zohľadní naše názory a účinne zmierni záťaž pre regióny v prvej línii. Okrem toho sa musí uprednostniť ochrana základných práv migrantov, najmä detí a maloletých osôb. Potrebujeme rýchlejšie postupy vykonávané v súlade s ľudskými právami. Európa, v ktorej sa na nikoho nezabudne, sa nesmie zredukovať na projekt à la carte, ale vyžaduje si solidaritu a spravodlivosť.“

Absurdne znie zaradenie Slovenska a krajín V-4 do spoločnej zodpovednosti za milióny mŕtvych pri dobývaní krajín tretieho sveta, za otrokárstvo a plienenie ich zdrojov. Vziať zodpovednosť na svoje plecia, by znamenalo prihlásiť sa ku genocíde a otrokárstvu voči obyvateľom afrického kontinentu. Prevziať zodpovednosť znamená hlásiť sa ku stáročia trvajúcim zločinom.

Rovnako absurdná  je požiadavka o rozdelení zodpovednosti, ak máme participovať, pri rozdeľovaní eurofondov a o vyrovnávaní životnej úrovne občanov EÚ sa o solidarite vôbec nehovorí.

V čase spustenej umelej „pandémie“, kedy bola úmyselne zlikvidovaná slovenská ekonomika, zaťažiť vyplienený slovenský rozpočet desať tisícami „hostí“ s vysokými finančnými nárokmi, diametrálne odlišnou kultúrou, sa inak, ako kultúrnou a ekonomickou genocídou nedá nazvať.

V tejto súvislosti bolo aj vo februári na programe vlády rokovanie na tému Migračná politika Slovenskej republiky s výhľadom do roku 2025, ktoré zatiaľ nebolo uzavreté. Vymenovanie Jána Orlovského, vášnivého zástancu islamu a prijímania migrantov, na čelo migračného úradu dopĺňa jednotlivé diely skladačky.

Dali občania mandát predstaviteľom obecných zastupiteľstiev a Matúšovi Vallovi, či Jurajovi Drobovi a ďalším na využívanie rozpočtov zastupiteľstiev z daní ich obyvateľov na obsadenie obcí, ubytovanie, kŕmenie a prevýchovu a integráciu tisícov cudzincov?

 

 

1/ cor.europa.eu – Integration-of-migrants-partnership-for-EU-support-to-local-action

2/ ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2020/SK/COM-2020-758-F1-SK-MAIN-PART-1.PDF – 24.11.2020

3/ slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/LP/2020/385/pripomienky, 24. septembra, 2020

4/ slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/LP/2020/385, 08.02.2021

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies