Posledný Križiak sa poslušne hlási do služby

Mesiac trvajúca koaličná kríza, ktorá vraj bola natoľko vážna, že politikom pri válove hrozili predčasné voľby sa definitívne končí návratom Milana Krajniaka do funkcie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Áno, je to ten Krajniak, ktorý sa pred pár dňami zaliečal, že jeho demisia nebola pošliapaním tohto inštitútu, ale skutočným politickým rozhodnutím! Lenže ulice sú prázdne, vďaka lockdownu, a hľadať náhradu za “odborníka” je komplikovanejšie ako bolo vyhrať voľby v roku 2020.

Vláda Eduarda Hegera, ktorá ešte nemá podporu parlamentu bude teda takmer úplne identická s vládou Igora Matoviča, ktorý si s Hegerom vymenil stoličky a Mareka Krajčího na pozícií ministra zdravotníctva nahradil Vladimír Lengvarský, ktorý je oveľa skúpejší na slovo a skôr ako jeho vízie sme počuli vety “Musím sa stretnúť,” a “Ešte som to oficiálne nepočul!” To je celá rekonštrukcia vlády, ktorá bola jablkom sváru koalície celý mesiac.

Laický kazateľ Eduard Heger síce sľubuje lepšiu komunikáciu, čo možno presvedčilo Posledného Križiaka k návratu, ale pokiaľ sa k mikrofónu postaví ekonomický analfabet vo funkcii ministra financií oheň na streche neuhasia ani ľúbivé vyjadrenia nového premiéra. Matovič hneď na prvej tlačovke v novej funkcii hovoril o “hre o tróny”, ktorej sa jeho OĽaNO a Sme rodina Borisa Kollára nezúčastňovali, čiže opäť upozornil na koaličných, v Matovičovom prípade súperov zo SaS a Za ľudí, ktorí baželi po jeho hlave. Koľko odpustení bude Matovič do definitívneho konca ešte žiadať?

Poslušným hlásením Posledného Križiaka je dokonaná Matovičova obeta, ktorý sa v konečnom dôsledku spolu s Krajčím obetovali ako jediní! Celý tento cirkus sa zavŕši v prezidentskom paláci, kde prezidentka Zuzana Čaputový opätovne vymenuje Krajniaka do funkcie ministra. Krajniak môže už onedlho vytiahnuť maskáče a dokončiť SNP, ktorého atómové bomby na Slovensko padajú víkend čo víkend!

Ktovie akoby vyzerala nominácia Sme rodina, ak by nebol počas Veľkej noci zákaz vychádzania? Možno by novým ministrom práce bol človek z ulice, a to presne podľa vzoru 53 poslancov, ktorí v podstate ani nevedia ako a prečo sú v parlamente?! Nemohli ste byť novým ministrom práve Vy?

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies