Predsedníčka súdnej rady Praženková sa vzdala funkcie

 
Odvolanie Praženkovej z funkcie mala rada na programe zasadnutia, ktoré sa uskutoční v pondelok 29. júna

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková sa dnes vzdala svojej funkcie. Na svojej internetovej stránke o tom informuje súdna rada. Dôvodom jej rozhodnutia má byť, že nemá podporu väčšiny členov súdnej rady. Odvolanie Praženkovej z funkcie mala rada na programe zasadnutia, ktoré sa uskutoční v pondelok 29. júna.

V poslednom období došlo k významnej obmene členov súdnej rady, čím sa podstatne zmenili pomery v zložení rady oproti stavu, kedy bola Praženková zvolená do funkcie predsedu súdnej rady. „Keďže na danom poste po týchto zmenách nemá (Praženková, pozn. SITA) podporu väčšiny členov, prenecháva priestor pre aktuálnych členov súdnej rady zvoliť si nového predsedu,“ uvádza sa na webe súdnej rady s tým, že predsedníčka dúfa, že pod novým vedením bude súdna rada pracovať efektívne tak, aby sa prinavrátila dôvera verejnosti v súdnictvo a aby si získala dôstojné postavenie v spoločnosti.

Vzdanie sa funkcie predsedníčky súdnej rady bolo doručené vekovo najstaršej členke súdnej rady, Eve Mišíkovej, ktorá až do zvolenia nového vedenia bude vykonávať povinnosti predsedu súdnej rady.

Ešte 26. mája podalo šesť členov súdnej rady návrh na odvolanie Lenky Praženkovej z čela súdnej rady, lebo podľa nich si neplní svoje povinnosti a ohrozuje dôveryhodnosť a dobrú povesť súdnictva. Na zasadnutí v pondelok 29. júna mala v pláne súdna rada rozhodnúť o ďalšej budúcnosti predsedníčky v rade.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies