Prežije Duch Vianoc tento marazmus?

 

Chaos pokračuje! Kto vlastne riadi Slovensko? Pandemická komisia alebo krízový štáb? Vláda alebo hlavný hygienik? Aby toho chaosu nebolo málo tesne pred Vianocami do toho celého pribudla nová komisia, o ktorej nevieme absolútne nič! Kto je jej členom a akú má vlastne úlohu?

Vianociam sa hovorí aj sviatky pokoja a mieru! Najlepším príkladom je príbeh z prvej svetovej vojny, keď pápež Benedikt XV. už 7. decembra vyzval súperiace strany, aby ukázali „či môžu zbrane mlčať v deň, keď anjeli spievajú“. Cisár Wilheml II. dal v decembri 1914 poslať na nemecký front tisíce vianočných stromčekov, z ktorých mnohé skončili v zákopoch prvej línie. Prvá svetová bola síce krutá, ale počas Vianoc 1914 zbrane naozaj utíchli! Aké budú Vianoce 2020 na Slovensku?

Týždeň pred sviatkami zbrane na Slovensku neutíchajú! Nie sú tu len dva súperiace fronty koalícia verzus opozícia, ale spoločný konsenzus má problém nájsť aj koalícia! Premiér namiesto hľadania riešení sa zašíva, akoby čakal na vianočný zázrak, ktorý by si neskôr prisvojil a napravil si reputáciu u svojich ovečiek. Minister zdravotníctva Marek Krajčí tvrdí, že plán priniesol, ale vláda mu ho neodobrila, pričom vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že konkrétny návrh zo strany Krajčího v pondelok nepadol, naopak vicepremiér Richard Sulík chce plán, o ktorom sa hovorí už od jari! A títo „hrdinovia“ očakávajú, že sa na ich stranu pridá prezidentka Zuzana Čaputová, či nebodaj celá opozícia? Vianoce predo dvermi a na Slovensku stále chýba Benedikt XV., ktorý by vyzval na pokoj, a podobne strádame Wilhemla II., ktorý by „vojnou“ rozbitú krajinu čo i len gestom upokojil.

Zbytočne teraz páni vo vláde hľadajú cestu na koho to všetko hodiť! Nové komisie a podobné nezmysli už nemajú čas vyriešiť chaos, ktorý sa tu nakopil nekompetentnosťou a nelogickosťou opatrení! Nastal čas dať unavenému národu pokoj a netrestať ho za vlastné chyby! Nájde sa na Slovensku Benedikt XV. a Wilheml II.?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies