Prijímacie skúšky by na niektorých stredných školách mohli byť online formou

Na niektorých stredných školách by sa mohli prijímacie skúšky uskutočniť online formou. Uviedol to dnes na tlačovej besede minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Taktiež dodal, že sa uskutočnia aj maturity. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v stredu 15. apríla totiž povolil konanie maturitných skúšok, záverečných skúšok, záverečných pomaturitných skúšok a absolventských skúšok v dennej a externej forme štúdia.

Momentálne sa v spolupráci s riaditeľmi a zriaďovateľmi stredných škôl, ktorých je zhruba 690, ministerstvo školstva pokúsi zosumarizovať technické zabezpečenie škôl. Teda overiť, či školy reálne vedia dodržať všetky povinnosti a opatrenia ÚVZ SR. Gröhling podotkol, že prijímacie skúšky a ani maturity sa nebudú konať tak, ako bolo zaužívané po minulé roky. Vysvetlil, že študenti sa nebudú stretávať v školách v takom objeme a bude sa pracovať s dlhším časovým rozpätím. Dodal, že o uskutočnení týchto úkonov, by sa malo uvažovať s otvorenou mysľou. Ako príklad uviedol online prijímacie pohovory, ktoré sa budú konať 16. apríla na jednej z bratislavských škôl. Podľa ministra by mohlo ísť o istú alternatívu tam, kde by to bolo možné, keďže na niektorých školách na to podmienky nie sú. S maturitami by žiaci taktiež mali rátať. Avšak podľa ministra sa môže meniť obsah a forma maturitnej skúšky. „Ja osobne si myslím, že Slovensko asi po prvýkrát zažije maturitu tak, ako ju nepoznáme,“ poznamenal. Minister podotkol, že v súčasnej situácii vidí aj pozitíva. Podľa neho núti aktuálna doba ľudí v systéme vymýšľať spôsoby, ako dané veci uskutočniť.

Školy sú momentálne zatvorené do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zaviedla sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies