Prokurátor Turan – „expert na politické kauzy“

Väčšine občanov do podania obžaloby vo veci vraždy Jána Kuciaka, meno prokurátora Turana nič nehovorilo.  Status „experta na politické kauzy“ ho vyniesol dokonca na post riaditeľa protiteroristického odboru na Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky. Mne klamstvom privodil .sedemročné konanie pred súdom.

Osobná skúsenosť

V roku 2004 riešil prokurátor Turan moju sťažnosť proti nezákonnému trestnému stíhaniu, vo veci právoplatne skončenej v roku 1999.  Vyšetrovateľ vtedy obvinenie voči mne zrušil výrokom:

„obvinenie ruším celé, nakoľko obvinená trestný skutok nespáchala“ .

JUDr. Turan, ktorý o mojom podnete rozhodoval, výrok vyšetrovateľa pozmenil v rozhodnutí pozmenil na „uznesenie ruším z časti“. Na základe sfalšovaného rozhodnutia JUDr. Turana bolo od roku 2004 do novembra roku 2011 vedené súdne konanie vo veci právoplatne skončenej.  Po siedmych rokoch súdnych ťahaníc ma sudca Okresného súdu v Trenčíne oslobodil spod obžaloby, s odôvodnením, že konanie vedené voči mne od roku dvetisíc bolo nezákonné od samého začiatku.

Sudkyňa Sabová je presvedčená, že sa pokúšam ovplyvňovať jej rozhodnutie, podala trestné oznámenie

Po ukončení trestného konania, som podala žalobu o náhradu škody.  Generálna prokuratúra na moju žalobu zareagovala vznesením obvinenia, podľa ktorého som si jedenásť ročné trestné konanie vymyslela. Po úteku do Českej republiky v roku 2014 zastavil generálny prokurátor trestné konanie voči mne z dôvodu nezákonnosti aj tretie trestné konanie vedené voči mne a ja som podala ďalšiu žalobu voči štátu. Vlastne podala som žalobu voči Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky.

Uznaná vinnou niekoľkými súdmi

Tri roky od podania žaloby, v roku 2017, zaslal mi Okresný súd Bratislava 1 stanovisko generálnej prokuratúry k žalobe, podľa ktorého na náhradu škody nemám nárok nakoľko v spomínanej veci som bola uznaná vinnou niekoľkými súdmi.  Z tohto dôvodu som oslovila všetky v stanovisku spomínané súdy, či je pravdou, že som bola na ich súdoch riešená v trestnom konaní, a teda či som bola uznaná vinnou, respektíve odsúdená. Zo všetkých súdov mi promptne oznámili, že som na ich súdoch nebola odsúdená a dokonca z dvoch prišlo rozhodnutie, že ani účastník konania. Vybrala som odpis registra, ktorý bol samozrejme bez záznamu a takmer som na epizódu s pokusom falšovať konanie zabudla.

Sabová, Lipšic a Turan riešili moju osobu na pojednávaní vo veci vraždy Kuciaka 

Druhého júna otvorila sudkyňa Sabová pojednávanie vo veci vraždy Kuciaka. V družnej debate, s prokurátorom Turanom a JUDr. Danielom Lipšicom riešili moju údajnú trestnú činnosť v minulosti, tak promptne, že Lipšic požiadal súd o pribratie trestných konaní vedených voči mne do konania vo veci vraždy, akosi chlapcom nedošlo, že boli ukončené s rozhodnutím, že boli nezákonné od začiatku do konca. Lipšicovmu a Turanovmu konaniu sa jednoducho nedá povedať inak ako hlúposť darom, pretože v trestných v spisoch paradoxne miesto popisu mojej trestnej činnosti detailne zdokladovaná trestná činnosť nielen vedenia Generálnej prokuratúry SR, ale aj jeho a počestného JUDr. Lipšica počas pôsobenia na postoch ministra spravodlivosti.

Agent s krycím menom „Zelenáč“ nezabodoval ani fotografiou od priateľa Pčolinského. Kompromitujúcou fotografiou, na ktorej som zachytená pri pití kávy s Mgr. Parom, obnažil iba fakt, že nepohodlní novinári sú dlhodobo sledovaní každou vládou.

Agresívny Kočner a Lipšicove zločiny

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies