Realita naráža na Matoviča

Obhajoba plošného testovania začína pripomínať  scifi !

Minister zdravotníctva Marek Krajčí zjavne vidí v štatistikách aj čísla, ktoré zvyšok obyvateľstva nemá šancu vidieť. Vyvoleného ministra nádejne nasleduje premiér Igor Matovič, ktorý popustil uzdu fantázií a advent plánuje zasvätiť plošnému testovaniu, ktoré vraj prináša neskutočne dobré výsledky v boji s neviditeľnou hnusobou. Pri tom všetkom dvorne asistuje minister obrany Jaroslav Naď. Radosťou pod chvíľou zavrtí chvostíkom aj minister vnútra Roman Mikulec!

Medzi tým v inom paralelnom svete reálne a aspoň trochu triezvo zmýšľajúci tvor pozemský vidí, že percento pozitívne testovaných sa pohybuje v rozmedzí 15 – 23 percent, čo je presne to isté rozmedzie, ktoré v strede Európy na nejakom Slovensku bolo aj v čase pred atómovkou na neviditeľnú hnusobu. Tento reálny a triezvy pohľad je v paralelnom svete, ktorý je označený za Planétu opíc, komunistov a fašistov, inými slovami žijú tu samí múdrosráči! Nespochybniteľná realita, čítajúc medzi riadkami je, že plošné testovanie je super biznis za milióny eur, a teda musí byť úspešné za každú cenu. V tomto marazme sa premiér odvoláva na telefonát s vojnovým zločincom Tonym Blairom, ktorý je údajne tiež v šoku ako to na Slovensku s biznisom všetko klape.

Pokazila mu to ulica?

Tretinový záujem na dobrovoľnom testovaní je úspechom Matoviča a Naďa, ktorí s hlavou na kláte sľúbili, že v prípade neúspechu tohto pokusu odídu do čerta, ale ich slová majú hodnotu toho povestného „jahodového lekváru na polici“! Už v nasledujúcich dňoch môžeme očakávať návrat k testovaniu 15-tisícov obyvateľov PCR-testami denne a Matovičovo bolestné vzdychanie o tom ako mu to obyvatelia pokazili. Hoci sa percento pozitívne testovaných drasticky nezvýši, ale číslo nových prípadov stúpne o polovicu a bude dokázané, že hromy a blesky z pred 17. novembra boli pravdivé a ulica pokazila nadchádzajúce Vianoce! Samozrejme, spasiteľ Matovič od hlavy po päty ozbrojený antigenovými testami sviatky radosti a pokoja zachráni tým, že trikrát pretestuje celé Slovensko a nezodpovední občania budú zatvorení doma, zvyšok sa možno dostane do obchodu, kostola, či kina…

Keďže páni vo vláde majú odniekaľ dôkazy, že hnusoba počas víkendu neútočí, tak možno by obce a mestá popri testovaní mohli navariť za kotol punču. Ak už môžeme hromadne stáť v radoch na šťúranie v nose, tak prečo si spoločne nezaspomínať na časy minulé, keď väčšina obyvateľstva ešte verila, že Veronika Remišová v skutočnosti aj niečo vie?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies