Referendum o predčasných voľbách žiadny chaos nevyvolá

Zarážajúca právna nevedomosť ministerky spravodlivosti!

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá by mala mať právo naštudované a nemala by len tak trieskať dve na tri tvrdí, že referendum o predčasných voľbách vyvolá na Slovensku chaos, lebo vraj sa vždy nájde 350-tisíc nespokojných ľudí s vládou, ktorá vzišla po voľbách. Nuž, ak by sa pani Kolíková menej venovala krytiu kšeftov rodinnej firmy a hájeniu, že ona s rodinnými firmami nič nemá, tak by zistila, že referendá o predčasných voľbách sa na Slovensko konajú rok čo rok a len mizivé percento z nich je úspešné!

Nespokojní obyvatelia obcí a miest často spíšu petíciu, aby sa zbavili starostu, či primátora, ktorý podľa ich názoru robí pre obec/mesto veľmi málo, resp. nič. Referendum sa, málokedy, vypíše a uskutoční a v prípade, že je úspešné ho dotyčný/dotyčná vyhnaná obyvateľstvom z funkcie napadne na Ústavnom súde, ktorý už niekoľkokrát vydal stanovisko o platnosti hlasovania! Lenže, z teplého miesta a funkcie sa niektorým odchádza ťažko a musí nastúpiť polícia, aby starostu, či primátora držiaceho sa stoličky zubami – nechtami “vyprevadila” z úradu.

Hoci napríklad na menších dedinách často súperia dve rodiny o starostovský post, tak spisovanie petície za odchod hlavy obce sa nestáva pravidlom, ako sa snaží odborníčka na vydržanie pozemkov Kolíková teraz nahovoriť. Nie je to tak, že by sa o miesto starostu obce bilo len a len prostredníctvom referenda, a teda v obciach vôbec nie je chaos, o stoličku starostu je záujem, a to napriek tomu, že istota štvorročného mandátu vôbec nie je stopercentná a kedykoľvek hrozí, že sa nájde skupina obyvateľov, ktorá bude chcieť hlavu obce vymeniť!

V čom je mandát poslanca NR SR a mandát starostu, či primátora iný? Mandát získava dotyčný/dotyčná hlasovaním ľudu, ktorý si vyberá z kandidátov na volebnom lístku, avšak Kolíková a jej podobní právni odborníci sa momentálne snažia vyvolať dojem, že byť poslancom NR SR štyri roky je základné ľudské právo, ktoré sa referendom zrušiť nemôže, ale mandátov v samospráve sa toto právo netýka a môže byť referendom zrušené! Nie, pani ministerka, aj Vás môže vyše 50% voličov odvolať, ak sa referenda zúčastní, pričom 50% voličov je ďaleko viac ľudí, ako 9 293, ktorí zakrúžkovali v roku 2020 konkrétne Vaše meno!

 

Ak bude referendum o predčasných voľbách úspešné, tak odídu páni a panie dobrovoľne, alebo s políciou? Alebo ich bude musieť národ vyhnať vidlami a fakľami a v časoch stredoveku?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies