Richard Sulík medzitým obvinil Matoviča s Kollárom, že ak zvažujú menšinovú vládu, tak si idú kupovať poslancov

Pred nami je ďalší deň. A s ním aj ďalšie kolo nekonečných koaličných hádok. A medzitým ďalších sto ľudí kvôli nim zomrie. Toto je čisté zúfalstvo.

Prezidentka Zuzana Čaputová premenila svoj palác na predmanželskú poradňu. Je až trápne, ako dehonestuje svoj úrad.

Namiesto toho, aby buchla po stole a vyzvala k predčasným voľbám, ona sa nechá ponižovať Matovičovými prstíkmi a zvoláva tlačovky, aby prečítala tonu fráz, čo jej napísali na ambasáde.

Toto má byť hlava štátu? Teraz sa ukazuje, že na to, aby ste boli prezidentom, nestačí mať pekné blond vlásky, trpiteľský výraz a hlások ako hlásateľka v televízii – teraz potrebujeme štátnikov, nie skládkových aktivistov.

Richard Sulík medzitým obvinil Matoviča s Kollárom, že ak zvažujú menšinovú vládu, tak si idú kupovať poslancov. Čo je, mimochodom, ťažký zločin. A Sulík by už mal sedieť na NAKA na výsluchu.

Jaroslav Naď sa na hulváta stretáva s americkou veľvyslankyňou, na ministerstve obrany trepoce americká vlajka, oni už ani len nepredstierajú, že Slovensko je suverénne.

Premenili nás na kolóniu. A Naď vždy vedel, s kým má byť v kľúčových chvíľach zadobre – gubernátorka to istí.

Všimnite si, ako po tieto dni americká veľvyslankyňa hýri aktivitou. Zrovna počas rokovania prezidentky so Sulíkom a Remišovou sa pretŕčala v Prezidentskom paláci a zrovna teraz počas vládnej krízy navštívi svojho človeka v OĽaNO – no nie je to usilovná včelička tá pani Brinková?

Ale úplne najlepšia bola včera Veronika Remišová, keď sa pred začiatkom konferencie opýtala novinárov: „A mám hovoriť aj odborne?“ A potom sa sama schuti zasmiala na vtipe, čo jej práve vyšiel z úst. Remišová a odborne – áno, humor lieči.

Je fajn, že pani predsedníčka Za ľudí nestráca dobrú náladu. Zrejme jej nedocvaklo, že jej strana je totálne v troskách. Šeliga včera bez zábran vyhlásil, že je možné, že prestúpi do inej strany.

Kolíková vraj chce Remišovú vystrnadiť z predsedníckej pozície. Koaliční partneri už ani nevolajú Remišovej, ale rovno Kolíkovej.

Plán americkej ambasády je zlúčiť Progresívne Slovensko so Za ľudí, Kolíková sa má o to postarať a o bábkoherečky nie je záujem. Za ľudí už vlastne neexistuje – len to o sebe ešte nevie.

Sulík dnes otvorene pripustil predčasné voľby. A priznal aj to, čo už vie celé Slovensko – že za takmer 9000 mŕtvych môže Igor Matovič. Ešte raz sa pýtam – prečo už Sulík nevypovedá na NAKA?

Ďalší deň chaosu je pred nami. Prezidentka bude ďalej ukazovať Slovensku, aké má pekné garderóby, to bude maximum, čo sa od nej dočkáme. A hentí štyria sa budú ďalej hádať. A ľudia budú ďalej umierať. Žiaľ.

Prosím vás, vysvetlite mi, existuje na Slovensku niekto príčetný, kto bude po tomto všetkom ešte voliť túto mimoriadne slušnú, odbornú a kompetentnú pravicu?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies