Prokurátor JUDr. Šúrek v stanoviskách štandardne uvádza polopravdy a klamstvá

Každý občan, ktorý v živote absolvoval konanie pred súdom a pokúsil sa namietať zaujatosť prokurátora, prípadne sudcu a pokúsil o ich vylúčenie z prejednávania veci vie, že je to v zmysle platnej legislatívy takmer nemožné. Z času načas je v konaní orgán justície nahradený v prípade, že v rámci sťažnosti je detailne rozpísaná jeho trestná činnosť, nadriadený orgán odmietne zaujatosť a sudcu potichu preložia ho na iný súd alebo sa z konania vylúči sám.

V kauzách, ktorých figuruje Marián Kočner, či Alena Zsuzsová námietky voči senátom, v rozpore so zákonom neboli ani odstupované na nadriadený súd na rozhodnutie. Takže napriek rozsudku prvostupňového súdu o ich námietkach voči senátu doposiaľ nikto nerozhodol. Politické monster procesy nie sú o zákonnosti, štandardne nie sú vedené ani voči skutočným páchateľom.

Z tohto pohľadu bol oslobodzujúci rozsudok voči Zsuzsovej a Kočnerovi bleskom z jasného neba aj napriek kuvičím hlasom novinárov, ktorí boli presvedčení, že súd pri rozhodovaní nemal hodnotiť dôkazy, ale prihliadať na verejnú mienku.

Každý však vedel aj to,  že po vynesení rozsudku predstavitelia začnú besnieť a Alena Zsuzsová bude po východe z dverí väznice opäť zadržaná a umiestnená do zariadenia na výkon väzby, za údajnú prípravu vraždy prokurátorov.

Návrh prokurátora Šúreka na väzobné stíhanie Zsuzsovej za prípravu vraždy, bol viac menej nemiestnym vtipom, nakoľko nikto o Alene Zsuzsovej dovtedy nehovoril, nikto z obvinených s ňou neprišiel do kontaktu a nikto okrem kajúcnia Andruskóa voči nej nevypovedal.

Výpovede  Zoltána Andruskóa voči Alene Zsuzsovej, vyhodnotil senát JUDr. Sabovej ako nedôveryhodného, nakoľko jeho výpoveď bola ovplyvnená prísľubom nižšieho trestu, respektíve v začiatkoch konania prísľubom beztrestnosti. Všetky výpovede Zoltána Andruskóa boli počas súdneho procesu postupne vyvrátené.

V trestnej veci prípravy vraždy prokurátorov, bolo preukázané, že nikto neobjednal vraždu Daniela Lipšica. Generálny prokurátor Slovenskej republiky JUDr. Maroš Žilinka dlhodobo spochybňuje pravdivosť výpovedí Zoltána Andruskóa.

Hoci prokurátor Šúrek vie, že v spise nebol  ani jeden jediný dôkaz voči Alene Zsuzsovej, po jej opätovnom zadržaní po vynesení oslobodzujúceho rozsudku podal návrh na väzbu.

Alena Zsuzsová zostáva vo väzbe – rozhodnutie nie je právoplatné

Ktokoľvek kto sa s návrhom oboznámil jednoznačne povedal, že na základe jeho návrhu, v prípade, že súd jeho návrh akceptuje, je možné vziať do väzby ktoréhokoľvek občana.

Alena Zsuzsová nie je, ale bežný občan, je to predsa beštia, ktorá odmietla prijať políciou ponúknuté benefity za svedectvo voči Mariánovi Kočnerovi.

Včera ŠTS rozhodoval na návrh prokurátora JUDr. Šúreka o predĺžení väzby, ktorý v stanovisku pre súd uviedol, že Alena Zsuzsová bude za vraždu Jána Kuciaka odsúdená na 25 rokov až doživotie.

Ohliadnuc od rozhodnutia JUDr. Hrubalu, ktoré nemá oporu v zákone, vo vyjadrení pre novinárov Šúrek zároveň uviedol, že do novembra bude právoplatne odsúdená.

Pán prokurátor obnažil svoju zvrátenosť a pozíciu poskoka Daniela Lipšica a obnažil v plnej nahote ako sa pripravujú rozsudky na základe dohôd. JUDr. Šúrek obnažil, kde začína a končí nezávislosť orgánov justície a dôvody jeho vylúčenia z trestnej veci pre zaujatosť…

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies