Frontálny útok na Ústavu SR aj Ústavný súd SR, rozklad štátu

Ak ste si mysleli, že naše právo sa už Pročkom, Matovičom, Šeligom, či Dostálom a im podobným nedá viac pokaziť, potom ste sa škaredo zmýlili. Toto je frontálny útok na Ústavu aj Ústavný súd SR. Pohár nepretiekol, pohár sa rozbil.

V parlamente je práve teraz pozmeňujúci návrh, ktorý chce vziať Ústavnému súdu možnosť posudzovať ústavnosť zákonov. To v praxi znamená, že budú môcť prijať akýkoľvek protiústavný zákon a nebude žiadneho boha, žiadna brzda, ktorá by povedala, že toto je proti nám občanom, proti Ústave SR a proti samotnému štátu. V skratke, môžu prijať čokoľvek, môžu nás predať aj s gaťami.

Dovoľte mi preto otázku, kto sa Vás potom zastane? Budete aj potom čakať na mesiáša? Alebo nebodaj Vás zachráni nejaký investigatívny novinár? Píše sa o tomto v novinách? A kto voči tomuto oponuje v opozícii?

Na toto nebezpečie upozorňujem už dlhšie a žiaľ sa napĺňa každým dňom. Toto sa stane, keď k riadeniu štátu pustíte škôlko-klubík a necháte ho v parlamente hrať sa s Duplom.

To najhoršie na koniec – novela má platiť od 1. januára 2021, teda už o mesiac.

Možnosti brániť sa?

V prvom rade napísať poslancom, ideálne v masovom počte. Urobil som to týmto textom:

„Dobrý deň,
so zdesením sledujem, ako sa v napätej svetovej, ekonomickej, sociálnej aj zdravotnej situácii bez poriadnej diskusie menia základné zákony nášho štátu. S ešte väčším zdesením sa dívam na snahu oklieštiť Ústavný súd SR, kedy mu chcete odobrať možnosť vyjadrovať sa k protiústavnosti prijímaných zákonov. Vnímam to ako demontáž základov našej štátnosti a kategoricky odmietam, aby ste v tejto situácii prijímali takéto zákony. Vnímam to ako snahu zabezpečiť pre Vás beztrestnosť, kedy si budete môcť prijať čokoľvek.

Nie je možné robiť všetky reformy naraz, ako to robíte. Nemožno naraz robiť tak zásadné reformy v súdnictve, školstve, sociálnom systéme, zdravotníctve, financiách a ďalších oblastiach. Nie je možné robiť ich pod tlakom s výhovorkou, že ich musíme spraviť. Musíme ich spraviť len poriadne a postupne, nie v skrátených konaniach, nie bez širokej diskusie a nie parným valcom.

Ak mienite Vy, poslanci Národnej rady schváliť takýto návrh zákona, potom prestáva v tomto štáte platiť aj všetko ostatné a podľa toho sa ako občan následne zariadim. Hlasovanie za takýto návrh budem považovať za závažné porušenie sľubu, ktorý ste dali do mojich rúk. Budem to brať ako vypovedanie našej vzájomnej zmluvy a týmto krokom prestanem akceptovať Vaše nariadenia či prijaté zákony.“

Text som odoslal všetkým poslancom Národnej rady SR bez výnimky, zoznam adries v jednoduchom textovom formáte si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

V druhom rade napísať rôznym profesným organizáciám, aby sa ozvali, resp. aké majú na to stanovisko. To sú komora advokátov, súdna rada atď.
V treťom rade je možnosť šíriť túto informáciu ďalej, aby boli o nej ľudia informovaní. Čo zatiaľ sledujem, tak túto informáciu ľudia prijímajú tak, že napádajú toho, kto ju hovorí – Fica. Nevnímajú obsah jeho slov, vidia len červenú handru. Toto nemá s Ficom absolútne nič spoločné. Toto je zmena zákonov, ktoré sa dotknú každého z nás a od Nového roka.
zdroj: Svetonázor

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies