Žijeme v krajine, kde sa minister vnútra vyhráža ľuďom vodnými delami a armádou, v krajine, kde premiér surovo nadáva svojim spoluobčanom

Televízia Markíza burcuje políciu k tomu, aby pokutovala a stíhala ľudí za to, že boli na proteste 17. novembra a za to, že nemali rúška.

Keby ešte žil editor nacistických novín Der Stürmer, bol by na nich hrdý!
Niekoľkokrát tam otočili aj záber na mňa, ako sa fotím s ľuďmi a spievam hymnu. Ďakujem za reklamu, nemuselo byť – keď ste terčom režimistickej televízie, znamená to, že sa vás boja. A to je dobre.

Len je trochu zvláštne, že rovnaké príspevky na Markíze neodvysielali, keď si v lete Matovič behal na svadbe A nebolo treba burcovať ani vtedy, keď nafotili Sulíka, ako ide z reštaurácie bez rúška. A rovnako aj jeho spolustraníka Juraja Drobu. Nehovoriac o „hviezdach novembra“ Fedorovi Gálovi či Petrovi Zajacovi, ktorí teraz 17.novembra takisto nemali rúška. To Markíze nevadí?

V parlamente boli bez rúška viacerí poslanci koalície, vrátane podpredsedu Laurenčíka a tej tety v teplákoch – je to zdokumentované.A sami členovia ústredného krízového štábu pojedajú počas rokovania chlebíčky – čo s rúškom celkom možné nie je. Ale nie – na Markíze o tom samozrejme ani slovko.

Jediný problém Slovenska je, že Robert Fico a Ľuboš Blaha spievali národnú hymnu. Už to prišlo trápne aj policajnému prezidentovi, ktorý Markíze vysvetlil, že nie je úlohou polície iba zatýkať ľudí.

Možno, že by najbližší masový protest mohol byť práve pred televíziou Markíza. Pretože to, koľko zurvalej nadpráce táto súkromná televízia pácha, len aby kopala do zúfalých ľudí, ktorí 17. novembra prišli vyjadriť svoj legitímny odpor voči tyranskej vláde – to je naozaj hyenizmus.

TV Markíza nerieši, že ľudia prichádzajú o živobytie, nerieši, že Matovič sa správa ako psychopat, nerieši, ako štát terorizuje ľudí – ona rieši to, že čo si vôbec ľudia dovolili protestovať a aktivisticky burcuje políciu, aby za to stíhala ľudí.

Hlavne, že keď pred dvoma rokmi protestovali „slušnoľudia“, tak sa im tam slzili očká od dojatia nad statočnosťou kaviarní a točili o tom polhodinové oslavné reportáže vo večernom spravodajstve – lebo keď protestuje bratislavský liberál, tak je to cool, ale keď protestuje Blaha s Ficom, tak ich treba zavrieť.

Každý totalitný režim má svoje médiá. Nacisti v Nemecku mali Der Stürmer, liberáli na Slovensku majú Markízu. A tak ako Der Stürmer burcoval proti Židom a Slovanom, tak Markíza burcuje proti statočným ľuďom, ktorí sa odvážili 17. novembra prejaviť svoj názor na šialenú Matovičovu vládu.

Rozdiel je zatiaľ len jediný – editor novín Der Stürmer bol svojho času odsúdený ako vojnový zločinec…

Žijeme v krajine, kde korporátne televízie burcujú vládu, aby prenasledovala ľudí a opozíciu. V krajine, kde minister obrany nadáva ľuďom do opíc a psychopatov. V krajine, kde sa minister vnútra vyhráža ľuďom vodnými delami a armádou. V krajine, kde premiér surovo nadáva svojim spoluobčanom.

Už čoskoro možno budú všetci títo režimisti takisto súdení. Možno im to nedochádza, ale nebudú vládnuť navždy – zbiera sa im to a trestom neujdú.

Jedno je isté: za dnešnú nenávistnú reportáž Markízy dostane jej autor určite Novinársku cenu od Nadácie otvorenej spoločnosti.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies