Rozlišujme pravdu od propagandy…

… len tak sa naozaj posunieme ako spoločnosť dopredu. Denne sa na nás valí množstvo informácií, a pomaly sa v tej záplave aj utopíme.

Propaganda je nástrojom tých, ktorí bojujú o moc. Pre nich platí len heslo, že “účel svätí prostriedky”. Preto máme možnosť porovnať informačnú kampaň po smrti Kuciaka a po smrti Lučanského.

Média nás ohlupujú propagandou, piata veľmoc verejnosti vnucuje lži

Kým prvá smrť mala navodiť spravodlivý hnev národa a zmenu politického režimu, druhá mala navodiť strach politických oponentov a posilnenie mocenského postavenia novej vládnej garnitúry.

Oba prípady sú tragické a silno polarizujú spoločnosť. A to je podľa mňa ďalší dôvod, prečo k nim muselo dôjsť…

Osobne ma zaujíma dvojitý meter mienkotvorných médií a mimovládnych organizácií…

Po smrti novinára Kuciaka sa spustila delostrelecká paľba od celej novinárskej obce, ako aj mimovládok a svorne nahlas požadovali vyšetrenie a spravodlivé potrestanie vinníkov…

Po smrti generála Lučanského sa novinári nepokúšajú hľadať pravdu, skôr cielene odpútavajú pozornosť tým, že nebohého exprezidenta Policajného zboru očierňujú. Používajú pritom metódy, ktoré sú hodné totalitnej žurnalistiky. Citujú pochybnú výpoveď tzv. kajúcnika z prípravného konania, ktorá sa NIKDY nepotvrdila a už ani nepotvrdí…generál Lučanský sa totiž už brániť nemôže.

A kde sú tie veľavážené mimovládky? Ktoré tak vehementne bránili spravodlivosť v prípade Kuciak? Žeby ich záhadná smrť vysokého policajného dôstojníka v nezákonnej väzbe nezaujímala?

Zjavne im táto tragická udalosť nehrá do kariet… preto ani Amnesty International, ani Via Iuris ani ďalšie zahraničím štedro dotované “nezávislé” mimovládne organizácie nekričia po dolapení páchateľov.

Mohla sa teda ozvať aspoň pani Čaputová, známa to bývalá nezávislá právnička Via Iuris…dnes hrajúca sa na nepoškvrnenú pani z prezidentského paláca…

Aká dvojtvárnosť, aké pokrytectvo!

Kde sú médiá, mimovládky, prezidentka – právnička – keď nezákonne dávajú do väzby ľudí na základe výpovedí zločincov?

Tí chcú zmierniť svoj trest a v snahe vyviniť sa špinia na hocikoho hocičo.

Takto protiprávne a absurdne je vo väzbe aj náš kolega advokát JUDr. Martin Ribár.

Aká je na Slovensku šanca domôcť sa na súde spravodlivosti?

Doba, ktorú svojimi klamstvami a propagandou podporujú mnohí novinári, doba, keď vyšetrovatelia, prokurátori aj sudcovia ohýbajú právo, doba keď mimovládne organizácie sú záhadne ticho, doba keď tí, čo pravdu vravia a publikujú – sú verejne označovaní za šíriteľov hoaxov – to nie je normálna doba.

Je to totalita, je to likvidácia právneho štátu, je to klinická smrť zdravého rozumu.
S takým niečim sa ako občan, novinár, právnik a verejne činná osoba nikdy nezmierim. Verím, že mi v tom pomôžete, priatelia!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies