RTVS: Rozhlasové vysielače v Banskej Bystrici a v Trebišove prejdú generálnou obnovou antén

Rozhlasové vysielače v Banskej Štiavnici a v Trebišove prejdú generálnou obnovou antén. Obnovu technológie však nie je možné zabezpečiť bez odstávky vysielania. Obe odstávky začnú v pondelok 10. augusta o 9:00 a potrvajú sedem až desať dní. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Marián Prevendarčík. Konkrétne bude odstavený FM vysielač Trebišov – Rádio Regina 89,2 MHz, Rádio Devin 99,7 MHz, ďalej Rádio FM 101,3 MHz a Rádio Patria 106,7 MHz. Zároveň bude odstavený aj FM vysielač Banská Štiavnica a Rádio Slovensko 99,0 MHz a Rádio Devín 102,6 MHz.

Ako Prevendarčík ďalej priblížil, po dohode s RTVS bolo pripravené vysielanie z náhradného anténneho systému, a to vždy po 18:00, keď skončia denné práce na stožiari. Vysielanie, ktoré je prevádzkované na rovnakých frekvenciách, ale so zníženým výkonom, bude dostupné pre väčšinu poslucháčov v uvedenej oblasti. Ďalšou možnosťou, ako môžu poslucháči v danom období prijímať rozhlasový signál RTVS, je preladenie na inú frekvenciu rovnakej programovej služby, ktorá môže byť v danej lokalite dostupná.

Spoločnosť Towercom, a.s., ktorá pre RTVS zabezpečuje rozhlasové vysielanie prostredníctvom terestriálnej siete v pásme VKV, pristupuje k obnove vysielacej technológie po dohode s verejnoprávnym vysielateľom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies