Prokurátor Šanta podal vo veci zmeniek TV Markíza obžalobu na Štefana Agha

Vo veci žaloby o zmenkách TV Markíza bol odčlenený na samostatné konanie Štefan Agh, ktorý bol pôvodne obvinený ako spolupáchateľ. Vec pripadla do senátu 1T sudcu Klemaniča, ktorý vo veci obžaloby voči Ruskovi a Kočnerovi vydal neprávoplatný rozsudok.

O vine Ruska a Kočnera rozhodne Najvyšší súd

Udivujúce v tomto konaní bolo viacerých záhadných okolnosti, ktoré sa objavili z archívov SIS tesne pred vydaním rozsudku, ale ktoré Klemanič nezohľadnil v dôkazoch a ani sa s nimi nevysporiadal. V tejto chvíli sa však ku nim bude musieť vrátiť a to priamo na prvom pojednávaní.

Archív SIS z rokov 2000 – 2001 vyvrhol záznamy z urovnania kauzy Markíza podpísaním zmeniek

O zmenkách podpísaných aj Aghom existuje celý rad dôkazov a to aj na úrovni provízie z týchto zmeniek, ktoré pripravoval JUDr. Ernest Valko, a na základe ktorých mal nárok na svoju vlastnú odmenu. JUDr. Valko oslovil Mariána Kočnera a Štefana Agha s návrhom, že by sa pokúsil urovnať spor s Pavlom Ruskom. Po rokovaniach prišiel s návrhom, že by Kočnerovi a Aghovi vyplatila CME alebo niekto iný 80 miliónov Sk a zvyšok dohodnutej sumy – 500 miliónov sk, by Rusko zaručil pomocou zmeniek. Konečná podoba dohody bola taká, že 80 miliónov Sk vyplatia  Gamatexu, prostredníctvom firmy A.D.A.M., čiže 40 miliónov na účet Mariána Kočnera a 40 miliónov na účet Štefana Agha.  Ďalšia dohodnutá časť bola zaručená dvomi zmenkami na sumy 250 miliónov Sk.

MIMORIADNA SPRÁVA: Zmenky Ernesta Valka

O existencii zmeniek nevedela len spravodajská služba, ale dokonca o tom písali aj vtedajšie média, dokonca medzi nimi aj Peter Tóth, ktorý ako agent s krytím novinára v tejto veci sa angažoval aj spravodajsky.

Kauza Markíza je definitívne vyriešená, napísal Peter Tóth štyri dni po podpise zmeniek

Zmenky existovali a boli zaevidované v účtovníctve

Obžalobu Lipšic so Šantom  voči Kočnerovi a Ruskovi postavili na tvrdení, že zmenky neboli vystavené v roku 2000, pretože nefigurujú v účtovníctve Markízy a tvrdení, že ani Marián Kočner ich neuvádzal v účtovníctve.  Podľa obžaloby boli vyrobené v rokoch 2014 -2016. Zmenky Marián Kočner s JUDr. Aghom vložili do spoločnosti Inkasný servis a.s., ktorú pre tento účel Kočner založil. V nej zmenky evidovali v podsúvahovej časti účtovníctva do roku 2015. Keďže osoby, ktoré o zmenkách vedeli začali prejavovať najmä o Mariána Kočnera záujem, rozhodol sa preniesť zmenky na spoločnosť Správa a inkaso zmeniek, kde boli evidované v rokoch 2016 -17.

Zmenky neboli sfalšované,  JUDr. Daniel Lipšic a prokurátor JUDr. Šanta oklamali celé Slovensko

Katastrofálny profesionálny prešlap prokuratúry

Ak si uvedomíme, že  prejednanie zmeniek voči Ruskovi a Kočnerovi sa úmyselne vyhlo dôkazom o reálnej existencii, zúčtovaní zmeniek, ako aj poznatkom z archívu SIS, či vtedajším novinovým správam, tak v tejto žalobe zrejme pán prokurátor Šanta dostane niekoľko veľmi zásadných otázok na samom začiatku prejednania veci. Jemu aj súdu sú k dispozícii poznatky, ktoré sa nemôžu ignorovať a zrejme ich vyhodnotenie bude mať spätný vplyv nielen na rozhodnutie voči Aghovi, ale aj na odvolacie konanie proti obžalovaným Ruskovi a Kočnerovi.

 

Zdá sa teda, že letné prázdniny bude musieť sudca Klemanič venovať  nielen predloženej obžalobe, ale aj vážnej právnej dileme, či aj v tomto konaní si nájde obštrukciu a cestu ako sa vyhýbať reálnym dôkazom a ako vlastne prekvalifiovať svoje právne názory a rozhodnutia aj do svojho predošlého unáhleného rozsudku, kde tieto dôkazy už raz úmyselne zanedbal, pričom podľa zásady in dubio pro reo mal ich minimálne spomenúť. Tomuto inštitútu sa ale sudca Klemanič vyhýba z princípu, lebo vie, že tieto dôkazy nemôže kvalifikovať ani ako pochybnosť, ale musí ich v plnej miere akceptovať aj z hľadiska ich meritórneho a právneho významu.

Dočkáme sa noviniek ako deformovať spravodlivosť aj v tomto prípade?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies