SHMÚ: Varuje pred silným vetrom, snežením aj snehovými závejmi

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa pred silným vetrom, snežením aj snehovými závejmi. SHMÚ o tom informoval na svojom webe. Výstrahy pred silným vetrom platia pre celé západné Slovensko a okresy Brezno, Kežmarok, Poprad, Rožňava, Košice, Košice-okolie, Prešov, Vranov nad Topľou, Trebišov a Michalovce. Vietor tam môže dosahovať v nárazoch rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 kilometrov za hodinu). Výstraha platí na západe Slovenska do stredy 14. apríla do 18:00, pre východnejšie okresy Slovenska do 17:00.

Meteorológovia zároveň varujú pred silným vetrom na horách. Ten môže dosahovať v nárazoch rýchlosť 30 až 37 metrov za sekundu (110 až 135 kilometrov za hodinu). Výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách platí vo vyšších polohách od nadmorskej výšky približne 1 500 metrov pre okresy Žilina, Martin, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Brezno a Banská Bystrica. Výstraha platí do polnoci 15. apríla

SHMÚ zároveň vydal 1. stupeň výstrahy pred snežením a snehovými závejmi. Platí pre okresy v severnej polovici Slovenska. Výnimkou sú okresy Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Humenné a Snina, v ktorých meteorológovia očakávajú sneženie, no zároveň neočakávajú tvorbu snehových jazykov a závejov. Výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi platí do stredy 14. apríla do 12:00, pred snežením do polnoci 15. apríla.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies