Škandalózne prepojenie novinárky Moniky Tódovej a sudkyne Pamely Záleskej

Prečo sa pár dní pred úmrtím Milana Lučanského stretla Tódová so sudkyňou , ktorá ho poslala do cely smrti?

Monika Tódová z Denníka N bola 21. decembra prichytená, ako ide spoločne so sudkyňou Pamelou Záleskou na PCR test.

Obe boli kľúčovými aktérkami pri uväznení Milana Lučanského, ktoré viedlo až k jeho smrti. Z tohto sa rodí jeden z najväčších justičných škandálov od roku 1993. Monika Tódová je jednostranná liberálna novinárka, ktorá celé mesiace kopala a útočila na generála Lučanského. Pamela Záleská je sudkyňa Špecializovaného trestného súdu, ktorá v šokujúcom rozhodnutí poslala generála Lučanského do tej najprísnejšej väzby, čo možno prirovnať k stredovekému mučeniu.

A tieto dve osoby, ktoré majú prsty v tom, ako skončil Milan Lučanský, spoločne chodia na testy ako najlepšie kamarátky. Tie isté osoby v apríli 2020 uverejnili propagandistický rozhovor v Denníku N, v ktorom Tódová nadbieha Záleskej a označuje ju za „progresívnu sudkyňu“.

Len dodávam, že pani magisterka Záleská je až taká „progresívna“, že ju na stránkach Otvorené súdy za rok 2017 vyhodnotili ako jednu z najhorších sudkýň na Slovensku – citujem, čo o nej napísali na základe nezávislých indikátorov kvality:

„Sudca získal v roku 2017 celkovo 17.5 zo 40 možných bodov a umiestnil sa na 506 – 524. mieste spomedzi 651 hodnotených sudcov.“

Gratulujeme, spomedzi 651 sudcov na Slovensku je 130-ta od konca. Kvalitka. Ale pre Tódovú je progresívna.

Napokon, sama Tódová je až taká „progresívna“, že vo svojej diplomovke použila iba tri odborné knihy, čo je málo aj na ročníkovú prácu u prvákov. Hanba! Ale podstatné je, že obe dámy sú „progresívne“.

A zhodou okolností „progresívna“ Záleská rozhodla presne tak, ako si „progresívna“ Tódová v prípade generála Lučanského želala. Šup do najtvrdšej väzby. Na základe trápnych udaní zločincov. Denník N tlieskal. A Monika bola rada… A generál zomrel.

Nuž a teraz? Teraz si pekne spoločne vykračujú na testíky a hrkútajú o živote… A ktovie, o čom všetkom… Nech žije naše nezávislé súdnictvo.

Tódová v Denníku N Záleskú pravidelne obhajuje – po smrti Milana Lučanského písala, že „je ťažko predstaviteľné, ako by súd odôvodnil to, keby Lučanského do väzby nevzal“. A vraj je „veľmi pravdepodobné, že Najvyšší súd by dôvodnosť Lučanského väzby potvrdil“. To sú samozrejme nezmysly a Tódová si ich cucia z prsta.

Dôležité je, že to píše o sudkyni, s ktorou bola pár dní predtým spoločne na testovaní a ktovie, kde ešte. Je to službička pre kamarátku? Existuje medzi novinárkou a sudkyňou nejaké systematické prepojenie?

Je len náhoda, že novinárka, ktorá píše nepodložené hejty o Milanovi Lučanskom, následne vypisuje propagandu, ktorá má ospravedlniť rozhodnutie sudkyne, ktorá o tom istom Lučanskom rozhodla?

Povedzte, aj vy chodievate na testovanie so sudcami a sudkyňami? Aj vy sa pár dní po odsúdení Milana Lučanského stretávate s osobami, ktoré ho poslali do väzby? Aj vy potom, keď zomrie, vypisujete články, v ktorých sudkyňu obhajujete? Z toho normálne – mrazí!

Ak sa medzi novinárkou a sudkyňou, ktoré sú obe kľúčové aktérky v kontroverznej kauze Milana Lučanského, ktorá skončila jeho smrťou, rozvinie priateľstvo – nejde o konflikt záujmov? Ako to, že sudkyňa Záleská ešte nevypovedala na polícii?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies