Som (ne)zodpovedný!

Hoci leto je tu už nejaký ten týždeň, tak väčšina si ešte z čias strávených v školských laviciach uvedomí toto obdobie zvýšeného počtu dovoleniek až po sviatku Petra a Pavla. Deťom začínajú prázdniny, televízie vysielajú dupľované nič a tí, ktorí ešte nemajú klímu majú zásadný problém, ktorým je otázka “Kde je lepšie? Vonku alebo vnútri?”. Samozrejme, že v roku 2021 sa okrem problému tepla pridal aj “problém” očkovania, ktorý už pomaly vyskakuje aj z mrazničiek plných nanukov v hypermarketoch! Vakcína je sloboda znie hlavný motív kampane za očkovanie a napokon sa občan aj tak musí rozhodnúť ako si to predstavujú “odborníci”, k odborníkom v úvodzovkách sa ešte vrátim…  Som nezodpovedný ak sa nedám očkovať?

Som! Jednoduchá odpoveď, ktorú sa snažia vtlačiť do hláv politici, odborníci a média! Lenže, ja som sa tento rok rozhodol, že budem zodpovedný a dovolenku pri mori si ešte odpustím, peniaze určené na dni pokoja miniem doma na Slovensku, dám ich podnikateľom, ktorí boli nútení podieľať sa na “záchrane životov”, lebo tak rozhodli “odborníci” a štát sa na mnohých jednoducho vykašľal. Nebudem voľný čas tráviť v zahraničí, kde je možno väčšia voľnosť, ale doma, kde pri pohybe bez rúška vidím nenávistné pohľady a v prípade interiéru si ho radšej na hubu dám, aby som si nepokazil náladu hádkou o tom, že mi rúško nerobí dobre… Ešte stále som nezodpovedný? Peniaze budem míňať doma, kde naši “odborníci” stanovili pravidlá, ktoré majú zamedziť šíreniu hnusoby… Možno by mohol odpovedať nejaký odborník, ktorý si myslí, že vakcína je jediná cesta…

Zostávam nezodpovedný, a to len preto, že už neverím “odborníkom”, ktorí rok tvrdili, že pandémiu máme pod kontrolou, že Vianoce budú v pohode (zrovna vtedy som covid prekonal…), že v januári nemôžem ísť na svoju chalupu, resp. za ujom na hory, alebo, že Veľkú noc mám tráviť bez kostola, lebo ag testy za milióny eur ukazujú v mojom okrese 0,02% pozitivitu a skôr ako nakazeného stretnem vo svojej záhrade, jedinej skutočnej oáze slobody, medveďa, či besnú líšku! Rovnakú nedôveru mám v “odborníkov”, ktorí sa postavili za vymyslenú “atómovú bombu” a verejne podporili jedného blázna, ktorý nahnal v čase zákazu vychádzania obyvateľstvo nedobrovoľne, ešte raz nedobrovoľne, do ulíc a minul na tento sen pol miliardy eur!

Som nezodpovedný, lebo odmietam veriť “svetovému odborníkovi” Vladimírovi Krčmérymu, ktorý šesť mesiacov dozadu tvrdil, že experimentálna vakcína sa nesmie používať na deťoch a tehotných ženách, dnes, keď ešte stále EMA eviduje vakcíny ako podmienečne povolené už takéto očkovanie schvaľuje a odporúča. Zostávam a chcem byť nezodpovedný, lebo najnovšie štúdie ukazujú, že tým čo covid prekonali by mala stačiť jedna dávka! Čo ak o dva mesiace bude stačiť štvrtinová dávka? Ešte stále je niekto presvedčený, že Krčméry a ďalší “odborníci”, ktorí to tu riadia majú pravdu? Ja im jednoducho neverím a pri pohľade na údaj 13-tisíc mŕtvych mi je z nich zle!

Nikoho nepresviedčam o opaku, dokonca na požiadanie som už niekoľko ľudí objednal na očkovanie, nakoľko počítam s tým, že aj oni nemajú hlavu len na česanie! Som natoľko nezodpovedný, že z verejného zdravotníctva podporujem očkovanie, očkovacie výjazdy a dokonca aj extrémne drahú kampaň za očkovanie, ktorú média propagujú ako “osvetu”, lenže mala by osveta stáť milióny eur? Tak ako som ochotný ja pomôcť ľuďom, ktorí sa chcú dať zaočkovať, dokonca im pomôžem objednať sa a oni to majú zadarmo, tak isto chcem aj ja, aby som mohol zadarmo a slobodne žiť! Ak to bude nutné, tak očakávam, že dostanem zdravotnú starostlivosť takú istú ako očkovaní a bez nejakého pozerania sa cez prsty! Alebo sa Slovensko zmenilo na krajinu jedného svetonázoru? Alebo lekár, ktorému dôverujem XY rokov už nie lekár, a to len preto, že mi očkovanie neodporúča? Ešte stále je vakcína sloboda pani prezidentka, pán Krčméry a ďalší?

Príjemné leto všetkým, očkovaným, neočkovaným, s názorom aj bez neho…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies